Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1313
  • 1

Пам'ятник українським козакам

Пам'ятник українським козакам було створено у Полтаві у 1994 році. Авторами цього проекту були скульптор В. Білоус і художник В. Батурин. Його встановили на Панянському бульварі, де у 18 столітті стояла сторожова вежа фортифікаційних укріплень фортеці Полтава. Його відкриття було приурочене до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається небесною покровителькою козаків і їхнього війська.

Пам'ятник у Полтаві присвячений українським козакам, які загинули під час Полтавської битви у Північній війні у 1700–1721 роках. На масивному гранітному постаменті у формі кургану встановлено великий мармуровий козацький хрест з написом «Українським загиблим козакам». Біля підніжжя пам'ятника розташовані два бунчуки — це символи гетьманської влади і давній герб Полтави. На одному з каменів постамента викарбуваний цікавий напис «Встановлено в день Покрови Божої Матерi року 1983».

Джерело