Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 678
  • 1

Піраміда Закревських

Щоб побачити піраміду, вам зовсім не обов`язково їхати до Єгипту. На території України в Полтавській області ви виявите піраміду-усипальницю династії Закревських, зведену за всіма єгипетським звичаям. Українська піраміда знаходиться в селищі Березова Рудка, де колись розташовувалася садиба Закревських . В середині XVII століття їх маєток було відкрито для всієї української еліти. Садибу неодноразово відвідували такі знамениті письменники як Євген Гребінка і Тарас Шевченко. Подейкували, що відомий український художник і поет Тарас Шевченко був закоханий в пані Закревську. А сам Євген Гребінка створив в садибі Закревських свій шедевр - пісню «Очі чорні», яка так знайома всім українцям. Ігнатій Платонович Закревський в той час знаходився на службі у царя Олександра III як посол Російської Імперії. Він часто бував у відрядженнях в країні великих фараонів і привозив звідти різні елементи інтер`єру. Також йому вдалося дістати древню статую богині Ісіди. Єгипетську скульптуру Ігнатій Закревський встановив біля входу в свою родову усипальницю.

У 1899 році була зведена дев`ятиметрова піраміда Закревських. Її власник спочатку планував гармонійно об`єднати в ній дві абсолютно різні культури і релігії. Колись стіни піраміди Закревських були розписані цитатами з Біблії і прикрашені єгипетськими фресками. Стіни усипальниці були облаштовані за єгипетським традиціям - силікатна цегла заливався шаром цементу, що збільшувало їх товщину до 30-35 сантиметрів. В середині внутрішнього приміщення піраміди Закревських був встановлений язичницький вівтар з дерев`яним хрестом, на якому зображувався розп`ятий християнський Спаситель. Зверху родового склепу також був розміщений залізний хрест.

Жителі Березової Рудки кажуть, що піраміда має цілющі властивості. Якщо зайти всередину і встати посередині, прочитавши молитву, то можна зцілитися від усіх недуг. Щоб дістатися до села Березова Рудка і побачити піраміду Закревських, потрібно їхати по трасі Київ-Харків. На сто тридцять п`ятому кілометрі поверніть ліворуч, і ви побачите зелені сади парку-садиби.

Джерело