Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 722
  • 1

Площа Турецька

В найстарішій частині Чернівців поряд з вулицями Анрі Барбюса та Петра Сагайдачного розташувалися два визначних місця, що зберегли свою красу ще з турецької доби. Це турецький міст та турецька криниця.

Ще кілька років тому це місце було досить непримітним. Але до 600-річчя міста було вирішено оживити турецьку сторінку історії Чернівців та додати фарб і акцентів цьому чарівному куточку.

Турецька красуня з постійною пропискою у місті Чернівці між вулицями Петра Сагайдачного та Шкільною є чарівною та несхожою на інших.Зайшовши на площу зі сторони вулиці Петра Сагайдачного, Ви відразу відчуєте шум фонтану, який розташований у центрі амфітеатру, що здалеку нагадує маленький колізей.

З лівого боку площі яскраво виділяється образ вежі зі шпилем, що увінчаний срібним півмісяцем.

Це турецька криниця. Колись сіра і непримітна – сьогодні, після реставрації, вона милує око білим мармуром та прозорим склом з кованими елементами.

Склом вкритий бювет поряд з криницею, тому кожен може побачити як вода з криниці наповнює резервуари, які розміщені у ньому. З уст-в-уста передається легенда про нерозділене кохання турецького паші до бідної чернівчанки.

Розповідають, що турецький вельможа донестями закохався у юну власницю блискучих буковинських очей, більше того, навіть запропонував їй свою руку та серце.

Але дівчина не захотіла розділити долю з чужоземцем, стати однією з тисячі його наложниць і жити у «золотій» клітці. Обурений такою непокорою паша заборонив жителям Чернівців брати воду з турецької криниці, що була на той час єдиною в центральній частині міста.

Одного дня дівчина все ж прийшла по воду. Паша вирішив викрасти її. Коли ж дівчина здогадалась про його намір, відразу кинулась у криницю, надавши перевагу смерті перед життям у неволі. Реставрацію криниці провела турецька будівельна компанія «Озар Ак-Япі Україна».

Це був своєрідний подарунок до 600-річчя міста Чернівці. З правого боку площі на пагорбі за цікавим задумом архітекторів було розміщено великий квітковий годинник, що є яскравою прикрасою турецької площі. Поряд з пагорбом, на якому розміщений годинник, є кам’яні сходи, освітлені безліччю ліхтарів. Вони ведуть на другий рівень площі, а саме на турецький міст.

Дивовижна енергетика цього місця та неймовірний вид , що з нього відкривається, сповнюють закоханих надзвичайними переживаннями. Кажуть, що поцілунок тут поєднує серця назавжди.

Прогулянка турецькою площею у Чернівцях не лише залишить вражаючі фото у альбомі, а й торкнеться романтичних струн Вашої душі.

Джерело