Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1068
  • 1

Плоский будинок

«Будинок-химера», «Будинок у формі серця» та «Плоский будинок» — назви унікального архітектурного рішення у Житомирі. Якщо стати під певним кутом, то складається враження, ніби будинок має тільки фасад з вікнами. Тож виявляється, «плоский будинок» є не тільки в Одесі.

Дивна споруда збудована у середині 19 століття у центрі Житомира. Унікальне планування будинку — наслідок ефективного використання вільного простору. Із самого початку територія під будівництво розташовувалася на куті перехрестя, і архітектор вимушено створив будівлю із стінами не під прямим, а під гострим кутом. Плоский будинок задумувався як міське пожежне відділення на території садиби Златоровича. Виконаний у формі трикутника таким чином, що два крила створюють ілюзію серця. На мешканців Житомира 19 століття будинок справив неабияке враження. Й до наших днів туристи та місцеві жителі із захопленням у очах дивляться на цей витвір архітектури

.

Існує кілька легенд пов’язаних з «Плоским будинком». Через форму серця дехто вважає, що до 1917 року у будівлі розташовувався будинок розпусти. За іншою легендою — багатий торгівець звів унікальну споруду в подарунок своїй коханій.

Джерело