Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1174
  • 8

Рахів

Де знаходиться центр Європи? Багато вважають, що географічно він знаходиться в Австрії, чи в Німеччині. Але дійсно центр Європи знаходиться на Україні – в Закарпатті.

В Рахівському районі, на берегу річки Тиса, поблизу села Ділове у XIX столітті встановили стелу з написом:

«Постійне, точне, одвічне місце. Центр Європи, визначений дуже точно за допомогою спеціального приладу, створеного в Австрії та Угорщині, зі шкалою меридіанів та паралелей. Рік 1887».

Стела - це перехрестя доріг, що з'єднують між собою Лісабон та Урал, землю Франца-Йосифа та Босфору.

Раховський район (знаменита стела "Центр Європи")

Коротка історична довідка

Дата заснування Рахова в першоджерелах подається по-різному, але це достатньо давнє село (перші свідоцтва – 910 рік). Поселенці жили осідло: займалися вівчарством, бджолярством, рибальством, мисливством та ремеслами, жили в землянках.

В XIII столітті Угорщина повністю оволоділа гірськими районами Закарпаття. Поступово сюди стали приходити та селитися угорські феодали та їх піддані.

Рахів переживав татаро-монгольські навали. У 1241 році шестидесятитисячна орда хана Батия пройшла через нього у східні угорські володіння, де за період свого панування руйнували до основи майже всі міста та дрібні поселення.

В часи переходу закарпатських земель до складу Австро-Угорщини сюди переселилося багато німецьких колоністів. Тут вони відкрили багато лісопереробних підприємств, що сприяло будівництву залізниці Рахів-Ясинь, яка запрацювала з 15 серпня 1895 року.

На початку XX століття Рахів став повітовим містом – центром Тисодолинянського повіту Мараморошського комітату. В цей же період село прийняло свій герб – зображення голови оленя, повернену у ліву геральдичну сторону.

Сьогодні Рахів став культурно-історичним центром України, куди з’їжджаються багато гостей з різних країн, щоб подивитися, де ж все-таки знаходиться знаменитий Центр Європи та сфотографуватися біля знаменитої стели.

Місцевість

Рахів - гірське місто, найвище в Україні. При середній висоті розташування 820 метрів н.р.м перепад висот між вулицями становить 600 метрів. Найнижча розташована на висоті 400, а найвища – 1200 метрів над рівнем моря.

Раховський район (знаменита стела

Раховський район (знаменита стела "Центр Європи")

Рахів (Околиця)

Рахів (Околиця)

Рахів

Рахів

Рахів (околиця)

Рахів (околиця)

Рахів (вершини)

Рахів (вершини)

Рахів (залізниця)

Рахів (залізниця)

Рахів (переїзд Рахів-Ясинь)

Рахів (переїзд Рахів-Ясинь)

Рахів (місцевий дизельний залізничний транспорт)

Рахів (місцевий дизельний залізничний транспорт)