Рівненський обласний краєзнавчий музей

Рівненський обласний краєзнавчий музей — обласний краєзнавчий музей у місті Рівному; науково-просвітницький і культурний осередок міста та регіону, головне зібрання матеріалів і предметів матеріальної та духовної культури Рівненщини.

Рівненський краєзнавчий музей розташований у парку Молоді.

У двоповерховому будинку музею, збудованому в 1834—39 роках, містилась Рівненська чоловіча гімназія, історія якої пов'язана з іменами Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Володимира Короленка, Ніла Хасевича.

Фонди та експозиція, структура, діяльність

У теперішній час фонди Рівненського обласного краєзнавчого музею становлять близько 140 тисяч експонатів. Постійна експозиція музею виставлена в 23 залах.

Красу та неповторність природи Рівненщини можна відчути в залах, що розповідають про рослинний та тваринний світ, водні багатства, геологію краю. Оригінальними є експозиції, що представляють археологічні та етнографічні матеріали.

Унікальними експонатами Рівненського краєзнавчого музею є твори волинського іконопису, колекція стародруків та графіки, скульптури, предмети козацької доби, Першої та Другої світових воєн тощо.

Окрасою мистецької збірки музею є роботи відомого польсько-італійського скульптора Томаша-Оскара Сосновського — вони виконані з білого мармуру в стилі академічного неокласицизму, відзначаються високою технікою та довершеністю форм.

У теперішній час (кінець 2000-х років) філії Рівненського краєзнавчого музею є окремими музейними закладами, а колишні Дубенський краєзнавчий музей та музей «Козацькі могили» набули статусу державних історико-культурних заповідників. Філією залишається Сарненський історико-етнографічний музей. Рівненський краєзнавчий музей є методичним центром області з питань музейного будівництва та організаційної роботи.

Колекції Рівненського обласного краєзнавчого музею неодноразово експонувалися на виставках, що проходили не тільки в Україні, а й за кордоном, зокрема в Польщі, Канаді, а сам музей своїми потужностями провадить активну виставкову діяльність.

Джерело