Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 4
  • 1

Садиба Л. Є. Кеніга

До комплексу входять три будівлі, записані в охоронних списках як «головний будинок», «будинок, в якому жив і працював композитор Петро Чайковський» та «круглий двір».

Будинок, в якому жив і працював композитор Петро Чайковський

У будинку влітку 1864 року Петро Чайковський, 24-річний студент петербурзької консерваторії, відпочивав у гостях в князя Олексія Голіцина. Тут він створив свій перший симфонічний твір – увертюру «Гроза». У садибу композитор потрапив на запрошення свого однокашника О. В. Голіцина.

Біографи Чайковського пишуть, що поміщик Харківської губернії князь Олексій Васильович Голіцин оточив в своєму маєтку Чайковського нечуваною розкішшю і пишністю.

Сучасність

У будівлі розташовано три музеї. У центральному двоповерховому корпусі розміщена картинна галерея. У ній зібрані портрети видатних людей міста і побутові картини. У лівому крилі садиби знаходиться «музей шоколаду». У правому крилі садиби розташовується краєзнавчий музей.

Джерело