Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 8
  • 1

Садиба Суханових-Сумовських

Садиба Суханових-Сумовських, нині приміщення Інституту прикладної фізики НАН України (інша назва Садиба Суханова) — пам'ятка архітектури Сумщини, колишня садиба сумського підприємця-мецената Миколи Суханова. Потім будинок перейшов у власність до родини Сумовських. Наразі, з 1991 року тут розташовані Інститут прикладної фізики НАН, служба Банківської Академії та один із підрозділів місцевого УМВС.

Історія

На початку 1890-х років Микола Суханов розпочинає будівництво садиби для своєї родини. Будівля була закладена на розі Думської (нині Першотравнева) та Петропавлівської вулиць. Архітектурний ансамбль складався з двох споруд: конторського будинку та житлового. У 1895 році будівництво було завершено.

Садиба оснащувалася за останнім словом техніки, включаючи електричне освітлення. Між центральною будівлею та конторою до нашого часу залишився підземний хід.

Пізніше садиба стала власністю знатної родини Сумовських. Син останньої власниці будинку, Оскар Гансен, встиг під час Першої світової війни сховати колекцію декоративно-вжиткового мистецтва, яка пізніше увійшла до зібрань Сумського художнього музею.

За радянських часів у колишній садибі розміщувався Міський комітет Компартії України (рос. Горком Компартии Украины).

З грудня 1991 в головному будинку розміщений Інститут прикладної фізики.

Джерело