Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1044
  • 1

Собор святих Станіслава і Владислава

Кафедральний собор-базиліка Святого Станіслава та Святого Владислава (також Віленська латинська катедра, лит. Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika) — римсько-католицький храм, розташований в центрі старої частини Вільнюса, поруч з Соборною площею.

Собор присвячений Святому Станіславу, краківському єпископу 11 ст., та Святому Владиславу, королю Угорщини 11 ст. У соборі проходили коронації Великого князівства Литовського. Одна із знакових споруд міста.

Внутрішній простір

Всередині собору перебувають більше 40 робіт 16-19-го сторіч, включно з фресками та картинами різних розмірів. Під час реставрації були розпокані вівтарі язичницького капища та першої церкви Міндовга, а також залишки собору 1387 року. На стіні однієї з підземних каплиць була знайдена фреска кінця 14-го сторіччя, найстаріша у Литві.

Джерело