Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 73
  • 1

Спасо-Преображенська церква (Гусинці)

Пам'ятка архітектури 19 століття, що вціліла від затопленого водами Канівського водосховища села Гусинці на Київщині. Нині церква та дзвіниця стоять на острівці за 200 метрів від берега.

Будівництво

Церкву та дзвіницю збудовано у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського.

Відродження

Ініціатором відбудови храму став благодійний фонд «Богуслав». У 2008 році за його підтримки створено релігійну громаду Преображенської парафії Української Православної Церкви. В червні 2009 року Сошниківська сільрада надала храму адресу — урочище «Гусинці» та оформила громаді документи про право власності на будівлі.

Експертні визнали стан пам'ятки незадовільним, а подекуди аварійним, проте відновлення — можливим, хоча і терміновим (характер існуючих руйнувань давав підстави прогнозувати остаточне руйнування протягом двох років). Фонд «Богуслав» відразу розпочав реставраційні роботи.

Першочергово підсилили підмурки. З вересня 2009 року розпочато підйом рівня ґрунту для захисту будівель від води та криги (задля чого завезено 440 т піску), а також залізобетонне зміцнення фундаментів та стін.

На кінець 2011 року церква зовні повністю побілена, дзвіницю надбудовано до первісного рівня та покрита куполом.

Впродовж 2012 року повністю завершено відновлення церкви та дзвіниці. Стіни храму з зовнішнього боку частково вкрито розписами. На дзвіниці встановлено дзвони. Триває внутрішнє опорядження храму.

Острів, на якому стоїть церква, намито і до берега 2011 року збудовано міст.

Джерело