Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1

Спасо-Преображенський собор (Новгород-Сіверський)

Спасо-Преображенський собор у Новгороді-Сіверському — мурований, квадратний у плані, п’ятибаневий, з півкруглою апсидою і виступними раменами. Структура храму – хрещато-банева. Собор є наймасивнішою спорудою Спасо-Преображенського монастиря. Розташований у центрі комплексу і стоїть на поздовжній осі Святої брами (XVІ – XIX ст.).

Собор зведений з цегли і каменю, оштукатурений, побілений. Квадратний у плані, чотиристовпний, завершується п'ятьма банями, середня - на круглому, а чотири бічних - на восьмигранних барабанах. Світловою є лише центральна баня, наріжні – глухі, з них дві західні використовувались як дзвіниці. З трьох сторін, крім східної, фасади оформлені портиками тосканського ордера, чотири колони яких поставлені в антах. Розміри храму 28 х 28 м. Висота інтер'єру до зеніту купола 28 м. Зовнішній вигляд собору величний і монументальний, а його інтер'єр витриманий в строгих пропорціях класицизму.

Ч

отирма пілонами, об’єднаними попружними арками, інтер’єр поділений на дев’ять камер. Споруда вирішена в стильових формах класицизму. Декор інтер’єру зберігся частково. Інтер'єр відрізняється багатством просторового рішення і насиченістю декоративно-художнього оздоблення. Центральне місце займає підбанний простір, окреслений спареними колонами іонічного ордера, що несуть антаблемент з карнизом з модульйонами, на які спираються підпружні арки. Склепіння куполу розписане під кесони. Споруда одночасно сприймається і як трьохнавна. Кожен приділ представляє закінчене просторове ціле. Іконостас собору розписував брянський купець Григорій Корнеєв. Третій ярус цього іконостасу надбудовано в 1853 р., з малюванням Льва Богаєвського

Джерело