Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1817
  • 1

Спасо-Преображенський собор (Житомир)

Свято-Преображенський кафедральний собор — пам'ятка архітектури Житомира. Використовується для релігійної діяльності Московської Патріархії. Зведений на місці зруйнованої василіанської церкви (1771). Витриманий у російсько-візантійському стилі з характерними рисами давньоросійської архітектури XI–XII сторіч. Висота собору 53 метра. На дзвіниці був установлений головний дзвін вагою 500 пудів. У зв'язку зі складністю робіт у спорудженні собору брали участь робітники, що будували в 1818–1858 роках Ісаакіївський собор у Петербурзі.

Екстер'єр

Цегляний, в російсько-візантійському стилі, хрестовий у плані, тринефний, п'ятиголовий (з шатровим завершенням), з чотириярусною дзвіницею, що примикає до західного фасаду.

Інтер'єр

В художньому оформленні інтер'єрів собору була закладена ідея показу мінеральних багатств Волині, використані граніти та лабрадорити Житомирщини. В інтер'єрі пам'ятки — настінний олійний живопис XIX ст.

Ікони собору написано російським академіком Михайлом Васильєвим.

Джерело