Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 11
  • 5

Спішська Собота

У минулому самостійне місто з багатою історією. Розташований на відстані близько 1,5 км на північний схід від центру Попрада на лівому березі річки Попрад.

На сьогодні Спішська-Собота - один з основних історико-туристичних центрів Словаччини.

Пам'ятки

  • Найбільш відомим пам'ятником архітектури є Церква святого Юрая, яка була побудована в середині XIII століття з готичним інтер'єром і вівтарем з майстерні художника Павла з міста Левоча.
  • Площа Ринок
  • Дзвіниця епохи Ренесансу (1598)
  • Міська ратуша
  • Колона зі статуєю Діви Марії, в пам'ять про повернення Спішський міст Угорщини
  • Комплекс міських будинків, більшість яких побудовано в XVI-XVII століттях. В даний час багато хто з них використовуються в якості ресторанів і готелів, в деяких знаходяться культурні та державні установи: бібліотека, архів, установа з охорони архітектурних пам'яток та ін.

Історія

Перша письмова згадка відноситься до 1256 року, як і про місто Попрад. Місто виникло на території слов'янської торгової садиби і на перехресті торгових шляхів з Угорщини до Польщі. У 1271 році вперше отримав міські привілеї.

Після татарських набігів - спорожнів, в XIII столітті його заселили німецькі колоністи. Святим заступником німецького населення міста був св. Георгій, звідси німецька назва Georgenberg. Разом з колоністами прибули ремісники, майстрові-фахівці.

У XVII столітті місто згадується як важливий торговельний і ремісничий центр.

Найбільший розвиток отримав в XVIII столітті, так в 1773 році тут працювало 126 майстрів-ремісників, кілька цехів, функціонував водопровід, міські лазні, дитячий притулок. Місто було оточене фортифікаційними укріпленнями. У 1412-1772 роках, поряд з іншими містами, Спішська Собота була одним з 13 заставних Спішський міст Польщі.

Після XVIII століття в результаті зниження його значення як торгово-перевалочного пункту і через Антигабсбурзької виступів, які представляли загрозу купцям, торгове життя тут стала завмирати. Ще одним негативним фактором стало те, що будівництво залізниці з Попрада до Праги обійшло стороною Спішський-Собота.

Промислове виробництво в Спішської-Соботі стало інтенсивно розвиватися тільки в кінці XIX століття. Тут виникли невеликі фабрики, заводи по переробці льону і металів, приватна електростанція, винокурня і лісопилка. З 1869 в місті функціонував об'єднаний Ощадний банк п'яти горноспішскіх міст, філія Кежмарокского Zipser Bank (Зіпсер Банк) і католицький Народний банк.

Джерело

Турів не знайдено.