Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 6
  • 1

Суконні ряди

Одне із найбільш характерних місць на історичній карті Кракова.

Колись це було місце з тінистими рядами краму, де продавали сукно.

Сьогодні тут можна знайти ремісничі магазини з рукоділлям і різноманітними сувенірами – дівчата можуть знайти для себе біжутерію із бурштину, а хлопці – мечі й елементи лицарської зброї.

Це місце, де знаходяться виставки Галереї Живопису та Скульптури XIX ст., на яких експонують твори видатних польських митців.

Прогулюючись поміж арками і намагаючись побачити голови смішних машкар, які прикрашають зовнішню сторону чудової аттики, варто собі усвідомити, що перші Суконні ряди, із каменю, постали у XIII ст. Тільки століття пізніше виріс мурований будинок, який згорів під час великої пожежі в місті 1555 року. Відбудова, закінчена чотири роки пізніше, надала Суконним рядам ренесансної форми, котра тішить око туристів також і в наш час.

Проходячи через розташований на коротшій осі будинку прохід, можна зауважити великий залізний ніж, який висить на ланцюгу і з яким пов’язана легенда про двох братів, будівничих веж церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Коли один із них зорієнтувався, що його вежа не є такою високою як інша, то із заздрості вбив брата цим ножем. Вкінці ж докори сумління схилили його до самовбивчого стрибка із збудованої ним вежі.

Джерело