Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 2
  • 1

Сумський художній музей ім. Никанора Онацького

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького заснований у 1920 році художником та громадським діячем Никанором Харитоновичем Онацьким (1875—1937) як Сумський округовий художньо-історичний музей.

Це справжня скарбниця вітчизняного та зарубіжного образотворчого і декоративного мистецтва XVI — ХХІ ст., в основу якої покладено мистецьке зібрання відомого київського промисловця і мецената Оскара Гансена.

Унікальні твори мистецтва нині експонуються в двоповерховому будинку, що є пам'яткою архітектури кінця ХІХ — початку ХХ століть (проект архітектора Густава Шольца).

На першому поверсі розгорнуто експозицію образотворчого мистецтва України та Росії XVIII — поч. ХХ ст., а також країн Західної Європи: Італії (XVI — кін. ХІХ ст.), Голландії та Фландрії (XVII — ХІХ ст.), Франції (XVII — поч. ХХ ст.).

На другому поверсі діє постійна експозиція декоративно-ужиткового мистецтва, до якої увійшли кращі світові зразки XVII — початку ХХ ст. за такими розділами: мистецтво України, Росії, країн Західної Європи, Далекого та Близького Сходу.

Джерело