Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1478
  • 1

Свято-Богоявленський Кременецький жіночий монастир

Богоявленський жіночий монастир — культова споруда у місті Крем'янці Тернопільської області, пам'ятка архітектури національного значення.

Монастирські храми

Богоявленська церква — соборна, збудована 1760 року. На іконостасі над Царськими Вратами знаходилась давня благодатна ікона Матері Божої «Скорботна». У неділю, після завершення вечірньої, перед іконою служили молебень Божій Матері з акафістом. Ікону опускали і віруючі прикладалися до неї, потім відбувалося єлеєпомазування. У цьому ж храмі знаходиться ікона св. вмч. і цілителя Панталеімона з часточкою його мощей та ікони преподобних Іова і Амфілохія Почаївських із часточками мощей.

У церкві похований Преосвященний Мефодій, єпископ Острозький — настоятель монастиря.

Свято-Миколаївська церква — перебудована у 1841 році, у приміщенні колишньої базиліанської їдальні на першому поверсі головного монастирського корпусу. До 1912 року над цим храмом знаходилась ще одна церква на честь ікони Матері Божої «Скорботна». Скорботнинська церква була перебудована з великої кімнати над Свято-Миколаївською церквою в 1880 році, єпископом Острозьким Віталієм. У 1912 році стелю Свято-Миколаївського розібрали і відтоді Скорботнинський храм припинив існування, а Свято-Миколаївська церква стала двосвітньою.

Іовлевська церква — розташована в північній частині нижнього ярусу монастирської дзвіниці (на даний час проводиться реставрація храму і виготовлення нового іконостасу). У 1910 році вдова священика Марія Гнеповська пожертвувала кошти на облаштування храму.

Джерело