Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 519
  • 1

Свято-Духівський кафедральний собор УПЦ

Катедральний собор Святого Духа (Свято-Духівський собор) — катедральний собор Української православної церкви (Московського патріархату) в Чернівцях. Знаходиться Храм на Соборній площі — між вулицями О. Кобилянської та Головною. Цей собор називають головним храмом Буковини.

Перший камінь у його фундамент був закладений у липні 1844 року. Будівництво велося під наглядом крайового інженера А. Маріна та віденського архітектора А. Рьолля, а у 1860 році за проектом Йосефа Главки було перебудовано фасад храму. Через 20 років після початку робіт, будівництво храму нарешті завершилось, а у липні 1864 р. владика Євген Гакман освятив Кафедральний собор. Проте внутрішні оздоблювальні роботи продовжувались аж до кінця століття. Так, ще у 1892—1896 роках група віденьских художників розписувала стіни.

В історії собору, як і в багатьох православних храмів, є сумні сторінки варварського часу — в 1961 році комуністи закрили собор, а цінності передали музеям, настінні розписи на нижній частині — змивали водою. Дивом збереглися розписи на верхній частині стін — не дістали руки. Після цього тут розташували склад, а в 1970 році — художній музей.

Тільки в 1989 році — завдяки зусиллям Раїси Горбачової — собор знову повернули до життя.

Рідкісне фото 40-х років минулого століття. Візит до Собору високоурядовців королівської Румунії.

Джерело