Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 53
  • 1

Свято-Миколаївський жіночий монастир

Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир — православний монастир на Чернечій горі в Мукачеві.

Православний монастир Святого Миколая розташований на Чернечій горі. Датується XIVст., Засновником вважається подільський князь Федір Корятович (Поділля — це теперішні вінницька та хмельницька обл.), який володів Мукачевом та навколишньою територією в 1396-1414 роки.

Існує легенда, що коли Федір Корятович оглядав свої володіння, йому на шляху зустрівся великий Змій. Сили були нерівними і князь не міг подолати його, тоді він закликав на допомогу Св.Миколая — так Змій був переможений. На честь цієї перемоги Федір Корятович вирішив побудувати монастир. А місце будівництва вказав йому ангел що з’явився над річкою Латориця. Ось так за легендою серед чудової природи, на горі біля річки, вдалині від міста було засновано православний чоловічий монастир.

Це за легендою, а от історично вважається що задовго до Ф.Корятовича, в XIст. тут проїжджала Анастасія — дочка Ярослава Мудрого. Вона прямувала до свого нареченого герцога Андраша, який в майбутньому став королем Угорщини. На своєму шляху Анастасія залишала ченців з Києво-Печерської Лаври, щоб вони несли православну віру і слов’янську культуру. Спочатку вони заснували печерний монастир подібно Київській Лаврі, тому гора дістала назву Чернеча, а ось вже пізніше Корятович для цих ченців побудував дерев'яний монастир, що складався з дерев'яної церкви та житлових приміщень для ченців.

Джерело