Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 8
  • 1

Торгові склади (Новгород-Сіверський)

Споруда в стилі класицизму, з цегли.
Будівля з цегли, поштукатурена, прямокутна в плані, одноповерхова з підвалом. Трьохпролітна аркадна галерея розташована з боку головного фасаду. Лучкові арки спираються на спарені колони тосканського ордеру. Кожному арочному прольоту відповідають дверні прорізи. Перекриття склепінні, дах чотирьохсхилий, покрівля залізна. Споруда реставрована. Пам'ятка є однією з небагатьох збережених в Україні споруд такої типології в стилі класицизму.

Історія

Спорудження торгових складів відноситься до періоду виконання проекту перерозпланування Новгорода-Сіверського, що був на той час повітовим містом Чернігівської губернії. Тодішній імператор Олександр І конфірмував цей проект у 1805 році. Тогочасну забудову проводили з використанням класицистичних «зразкових проектів». Потім забудова розвивалася в річищі історизму під впливом стилістики провінційного класицизму і ренесансу.

Рядова забудова, як і раніше, лишалася садибною, одноповерховою. Торгові склади будувались в сукупності з торговими рядами. Три муровані корпуси торгових рядів і складів кінця XVIII — початку XIX століття відіграють значну роль в архітектурному образі історичного середмістя Новгорода-Сіверського.

Потужний ритм їхніх аркад дає яскравий містобудівний акцент, організуючи довкілля. Тривалий час і донині будівля торгових складів використовується як магазин.

Джерело