Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 531
  • 1

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка в Кам'янці-Подільському — одна зі складових архітектурного ансамблю Кафедрального костелу Святих апостолів Петра і Павла міста. Високохудожня споруда, веде на подвір'я Кафедрального костелу.

Тріумфальна арка (брама) є однією із найвідоміших кам'янецьких пам'яток. Це остання споруда Татарської вулиці, що знаходиться в Старому місті і збудована на пам'ять про останній візит до Кам'янця останнього польського короля — Станіслава Августа Понятовського. Вона веде на подвір'я до Кафедрального костелу. На стіні арки є напис латинською мовою (зокрема, «тут проходив король Станіслав Август 11 листопада 1781 року»). На думку Ольги Пламеницької (книга «Християнські святині Кам'янця-Подільського»), автором споруди був Ян де Вітте.

Збудована з цегли й облицьована білокам'яними тесаними плитами. Витримана в характері античних тріумфальних арок. Велику роль у художній виразності відіграє скульптурне завершення брами. А саме — статуї 4-х янголят по кутах і статуя святого Яна Непомука в центрі, який вважається покровителем мостів, доброї слави та щирої сповіді (брама — своєрідний міст між світом і небесами).

Джерело