Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1

Тростянецький районний краєзнавчий музей

Заклад культури, що поєднав в собі сучасні вимоги та тенденції музейного, туристичного та культурного розвитку. Має цікаве зібрання експонатів, матеріалів та документів з природи, археології, історії, побуту, культури та персоналій Тростянецького краю, експозицію "Музей шоколаду", картинну галерею, меморіальну кімнату видатного композитора Петра Чайковського та кабінет відомого цукрозаводчика, власника тростянецьких земель Леопольда Кеніга.
Серед експонатів, історичних матеріалів та археологічних знахідок на особливу увагу заслуговують фрагменти залишків доісторичних тварин, колекції предметів побуту, збруї та жіночих прикрас за часів скіфів-землеробів, ранніх та середньовічних слов'ян, музейні зібрання предметів побуту, ремесел, нумізматики, української іконографії починаючи з 17 сторіччя, матеріали пов'язані з історичними постатями чиє життя та діяльність залишили слід в історії Тростянеччини — династією Надаржинських, патріарх якої Тимофій був духівником сім'ї Петра І, генералом О.Корсаковим, родиною графа Петром Коновніцина, братами-декабристами Борисовими, князем Василем Голіциним, цукрозаводчиком Леопольдом Кенігом, художниками П.Соколовим та Костянтином Власовським, поетом Павлом Грабовським та композитором Петром Чайковським, письменником Миколою Хвильовим, поетами-піснярами Сергієм Алимовим та ЛеонідомТатаренком тощо.

Відвідувачам музейного центру пропонується поза музейна екскурсія по місту з оглядом пам'яток архітектури національного значення 17-19 ст. та монументальної творчості, а також друкована та сувенірна продукція.

Сьогодні музейно-виставковий центр поєднав в собі сучасні вимоги та тенденції музейного, туристичного та культурного розвитку - окрім традиційниї екскурсій, в закладі проходять музичні вечори класичної та сучасної музики, громадські заходи, а в парадній залі садиби можна укласти "Шлюб за добу".

Джерело