Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2559
  • 2

Церква Св. Катерини

Катерининська церква (козацький кафедральний собор святої великомучениці Катерини УПЦ КП) — церква Української православної церкви Київського патріархату в місті Чернігів, пам'ятка архітектури національного значення. Яскравий зразок кам'яної української архітектури Лівобережжя XVII–XVIII століть. Зведена на кошти козаків, братів Лизогубів (Якова та Семена), за заповітом їхнього батька Чернігівського полковника Юхима Лизогуба. Церква побудована в пам'ять про героїзм діда, Чернігівського полковника й наказного Гетьмана Якова та козаків Чернігівського полку, виявлений ними під час штурму турецької фортеці Азов в 1696.

Окремою сторінкою в житті козацької парафії стала участь українських воїнів і добровольців у боротьбі з російськими агресорами. 26 червня 2014 року в зоні АТО під Луганськом загинув парафіянин храму Микола Бруй, прощання з яким і відспівування героя відбувалось у козацькому кафедральному соборі. За рішенням парафіяльної ради ім'я героя Миколи навічно занесено до Синодику. Указом Президента України від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Микола нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

За українськими традиціями та старовинним козацьким звичаєм до Синодику козацького кафедрального собору занесено імена 134 героїв-земляків, які загинули за волю України, в тому числі 24 чернігівці.

Вікіпедія