Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 4
  • 1

Церква Святого Архистратига Михаїла

Біля опівночі 26 квітня 1904 на вулиці Колійовій виникла пожежа, поширенню якої сприяв сильний вітер. Внаслідок цього вона перекинулася на верхню частину Бучача та приміське село Нагірянку, де згоріли школа, будинок гміни та стара дерев'яна церква.

Теперішній храм споруджений на пожертви української греко-католицької громади мешканців Нагірянки в 1910 році на місці дерев'яного, який згорів перед цим. Дерев'яний храм існував у 1664 р., був парафіяльним. У 1784 р., після смерті о. Івана Борисикевича, був прилучений до парафії церкви Святої Покрови.

На захід від храму був сад, город, мешкальний будинок для священика.

Споруда — кам'яна, невелика за розміром, тепер повністю оточена Нагірянським цвинтарем.

Поблизу храму поховані священики (зокрема, парохи Бучача о. Денис Нестайко, о. Ярослав Богатюк, о. Михайло Курилович, посол Галицького сейму о. Гавриїл Крижановський), парафіяни (зокрема, в родинному гробівці, Тадей Назарук — батько Осипа Назарука (Бучач)).

У храмі (по лівому боці) є пам'ятна таблиця з прізвищами, іменами людей, які віддали життя, беручи участь у Визвольних змаганнях 1918–1920 років у складі УГА та Армії УНР.

Сьогодення

Щонеділі у церкві служаться Святі Літургії. Багато років храм тішить своїх парафіян особливою святістю та атмосферою, що дихає відлунням давніх поколінь. Інтер'єр храму створює враження величі і благородства.

Джерело