Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1066
  • 1

Успенський собор

Свято-Успенський кафедральний собор — православний храм у Полтаві, кафедральний собор Полтавської єпархії УПЦ КП. Визначна пам'ятка козацького бароко 2-ї половини XVIII століття.

Будівництво

До побудови Свято-Успенського собору поруч із цим місцем стояла дерев'яна Успенська церква, яка була «градським собором». Відомі свідчення про її існування вже 1695 року.

1748 року козацька старшина, міський отаман Ілля Волховський, представники церковної та міської громад прийняли рішення про спорудження на головній площі Полтавської фортеці кам'яного храму і 8 листопада уклали договір з архітектором з Нової Сербії Стефаном Стабанським. В числі ініціаторів будівництва були полковник полтавський Андрій Горленко, обозний Андрій Рунівський, полковий суддя Григорій Сахновський, бунчуковий Димитрій Білуха та інші.

Через низку труднощів будівництво розпочалося лише 1751-го року і тривало до 1770. Це був перший кам'яний собор Полтави. Розміри його сягали 32×17 метрів. Споруда храму двоповерхова в стилі візантійської базиліки, трикупольна, київського стилю, по обидва боки розташовані ризниця та паламарня. Фасади прикрашали декоративно оздоблені фронтони. Пізніше, майже через 10 років, близько 1780 р. храм перебудовано. Добудували ще два куполи над вівтарною частиною, і храм став п'ятикупольним.

Джерело