Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1449
  • 3

В Одесі відтворили унікальну давньоримську баллісту

24 січня 2015

Над машиною працювали чотири людини протягом півтора років.

Джерело: «Сегодня»

Одеські реконструктори відтворили унікальне давньоримське облогове зброю. Як дізналася "Сьогодні", Денис Сердиченко разом з однодумцями півтора року працювали, практично не використовуючи сучасні матеріали, і ось, нарешті, представили на суд глядача свою баллісти - античну двухплечевую машину для метання стріл і копій.

"Зброя працездатний - може метати стріли на відстань до півтора метрів", - розповіли майстри після випробувань. По конструкції баліста майже не відрізняється від катапульти. Різниця тільки в методі стрільби: у той час як катапульти стріляють майже горизонтально, баллісти призначена для стрільби під певним кутом.

Одеситам роботу продемонструють під час Великодньої реконструкції.

"Ми виготовляли стреломет з зображенням і описів, які збереглися з I століття н. е.", - повідомив "Сегодня" Сердиченко.Над древнім зброєю працювали чотири людини. Разом із ще вісьмома однодумцями вони і складають Клуб реконструкції, в який входять археологи, історики, скульптори, професійні ковалі і ливарники - всіх їх об'єднує інтерес до періоду історії, який обмежується кінцем I - початком II століть. Саме в цей час на території Північного Причорномор'я з'явилися представники Римської імперії."Це період правління імператора Траяна", - пояснив Денис. І додав, що приблизно в цей час до нас і дійшли римські солдати - вони розмістилися неподалік від Білгород-Дністровського. "Ми вирішили відтворити саме баллісти, тому що кожен чоловік цікавиться зброєю і, напевно, хотів би зібрати щось подібне", - пояснює Денис Сердиченко.

ДОПОМАГАЮТЬ ДРУЖИНИ. До речі, хоча жінок у клубі реконструкторів немає, тамтешнім чоловікам активно допомагають дружини.Крім зброї, в клубі відтворюють і предмети побуту, одяг. Так, наприклад, реконструктори створили римську намет. При цьому, всі виготовляється з натуральних матеріалів і згідно з давніми технологіями: для виготовлення одягу використовують льон, вовну, а для фарб робиться основа з яєць і рослин. Захоплення реконструкцією - не тільки витратна, але й трудомістке.

"Я вже шість років роблю костюм легіонера, але все ніяк не закінчу. При цьому він повністю відповідає оригіналу. Сокира до нього, наприклад, створювали ковалі по знайденому археологами в Криму топорику - зараз оригінал знаходиться в музеї Ялти", - зізнається Денис. За його словами, на роботу йде так багато часу тому, що члени клубу прагнуть до передачі точних розмірів і текстури своїх реконструкцій.

До речі, якщо дотримуватися всіх технологій, то зброю і речі легіонерів, створені одеситами, зможуть проіснувати не одне сторіччя, при цьому, ніяких особливих умов для зберігання експонатів не потрібно - досить теплого і сухого приміщення. Побачити роботи реконструкторів зазвичай можна на міських гуляннях, а в решту часу вони зберігаються в клубі або вдома у майстрів.