Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1464
  • 1

Василіанський монастир

Василіанський монастир, побудований графом Францишеком Потоцьким в 1765 році, відноситься до найстаріших будівель Умані. У володінні монастиря знаходилися два села, школи і келії для проживання служителів, а також міська площа, де стояла церква.

Як і всі установи того бунтівного часу, уманський василіанський вогнище пережив багато негараздів. Найтрагічніший випадок стався під час селянської війни 1768 року, коли повстанці вбили понад сто учнів. Ці події увійшли в історію під назвою «Взяття Умані». Але незабаром життя обителі продовжилася. Проблеми почалися після входження Умані до складу Російської імперії. Польські повстання 1830-1831 років не пройшли безслідно. Через три роки російська влада ліквідували Василіанський монастир. Спочатку в будівлі розмістили госпіталь, потім військові казарми. У радянські роки тут розташовувалися армійські частини. У 2006 році будівля перейшла під управління Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Зараз, незважаючи на поганий стан, у стінах заповідника регулярно проводять виставки, літературні читання та художні ярмарки. Таким чином організатори продовжують культурно-просвітнє справу вихователів і наставників монастиря.

Джерело