Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 8
  • 1

Вацлавська площа

Вацлавська площа — місце багатьох історичних подій, традиційний майданчик для проведення демонстрацій, зборів та іншого виявлення громадянської позиції пражан і чехів, святкувань і народних гулянь тощо. Це торговельний і бізнесовий центр Праги (і Чехії), де розташовані офіси міжнародних компаній

, великі готелі, численні крамниці, ресторани та кав'ярні.
Площа названа на честь Святого Вацлава, князя Чеського, небесного заступника країни.

Раніше майдан називався Кінський торг, оскільки за Середньовіччя там проводились кінські ярмарки. Площа була перейменована на Вацлавську (Святовацлавську) у 1848 році (рік «Весни народів»).

Вацлавська площа за своїм виглядом радше є широким бульваром: це сильно видовжений чотирикутник завдовжки 750 м, завширшки 63 м у верхній і 48 м у нижній частині, із загальною площею 45 тисяч м², що йде вгору з північного заходу на південний схід, на ньому розатшовано близько семи десятків будівель. Майдан зазвичай порівнюють з паризькими Єлисейськими полями. Архітектурний ансамбль площі склався у XIX—XX століттях. Характерною особливістю будівель Вацлавака є те, що практично всі вони мають «пасажі» (прохідні подвір'я), що поєднують їх з іншими вулицями (іноді відразу декількома).

Північно-західним окраєм площа межує зі Старим Містом розташованими перпендикулярно їй вулицями На Пршикопі (вже сама назва означає «на рову», що власне був ровом, який відокремлював за Середньовіччя старе місто від нового) і 28 Ржийна («28 Жовтня»). Ріг майдану та цих вулиць відомий як «Мустек» (тобто «місток» над цим ровом). У східному напрямку від площі відходять вулиці Їндржишка та Оплеталова, у західному — Водічкова, Штепаньска, Ве Смечках та Краківська.

На південно-східному окраї майдану розташоване велична неоренесансна будівля Національного музею (архітектор Йозеф Шульц, 1885—90). У будівлі на Вацлавській площі розміщені Пантеон — зібрання погрудь великих осіб Чехії (пануючий над будовою купол власне є куполом Пантеону), колекції головної частини музейного комплексу — Музею натурознавства та історії, а також бібліотека, що нараховує 1,3 мільйонів томів та 8 тисяч рукописів. Від Музею розходяться Вільсонова та Мезибранська вулиці. На зовнішніх парадних сходах головного входу розташовані скульптурні алегорії, що усособлюють Чехію, її річки та гори Крконоше.

Перед Національним музеєм встановлена кінна статуя св. Вацлава авторства Йосефа Вацлава Мисльбека, робота над якою розпочалася 1887 року, а зведено її було 1912 року, сучасний же вигляд скульптурний комплекс прибрав у 1924 році. Довколо основи пам'ятника стоять інші чеські святі: Свята Людмила, Свята Агнеса Чеська (Анежка), Святий Прокопій та Адальберт Празький (статуя Адальберта-Войтеха додана останньою в 1924 році). Напис на постаменті (його архітектором є митець-модерніст Алоїс Дріак, автор і/або співавтор проектів декількох будівель на Вацлавській площі) сповіщає: Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám ni budoucím («Святий Вацлав, володар землі Чеської, княже наш, не дай загинути нам, ані нащадкам»). Статуя є популярним місцем зустрічей пражан і гостей міста.

Національний музей і пам'ятник святому Вацлаву належать до найбільш впізнаваних символів Праги.

Джерело