Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1064
  • 10

Військово-історичний комплекс «Скеля»

Військово-історичний комплекс «Скеля» — це підземна фортеця часів Великої Вітчизняної війни в глибині гранітної скелі.

Даний фортифікаційний об’єкт не має аналогів у світі. Він був побудований в 1935-1937 роках як командний пункт Коростенського укріпрайону, так званої «Лінії Сталіна».

Підземний комплекс забезпечував повністю автономне існування командного складу Червоної армії. Тут є свій 14-метровий колодязь, внутрішній водогін, централізована система вентиляції та контролю рівня тиску, 2 дизель-генератори потужністю по 50 кВт кожний для забезпечували автономного енергопостачання.

Зняти гриф секретності з бункера вдалося тільки в 2005 році. Це підземне будівля вражає якістю своєї споруди - деякі механізми досі перебувають в робочому стані.

Зараз «Скеля» - великий туристичний комплекс з унікальними експонатами. Наприклад, тут знаходиться найбільша колекція: протигаз для коней, маска для корів, протигаз, який дозволяє розмовляти, багато радянської і німецької зброї.

Сьогодні для відвідувачів відкрито 146 метрів коридорів і прилеглих до них приміщень.

У бункері є приміщення для їдальні, кімнат відпочинку, окремого кабінету для командувача. Замкнутий простір разом з вузькими коридорами, а також вологість і прохолода в комплексі ще більше підсилюють атмосферу секретності і неприступності. До речі, як кажуть екскурсоводи, всі механізми тут повністю робочі, а для того, щоб перевести об'єкт в бойовий стан, буде потрібно не більше 15 хвилин.