Врублівці

Врублівці — село Кам'янець-Подільского району Хмельницької області.

Історія

Село Врублівці раніше називали Воробіївці, або Воробіївка. Перші згадки про нього описані в історичних документах, які датуються приблизно серединою XV століття. На протязі шестисот років село знаходилося під впливом Польсько-Литовського князівства, Московії, а сьогодні входить до складу Хмельницької області.

Село зберігає в собі природньо-історичні пам’ятки, на знайдені сліди доісторичної людини, кам’яні знаряддя праці, стоянки та кістки мамонта, а також – перші поселення трипільської культури, а також легендарний Врубелівський ліс. На південних полях села під назвою Могилки, на височині яких знаходяться два кургани, що за народними переказами, були сторожовими вежами, звідки вартові попереджали про набіги кочівників. Південніше на схід від Врублівців, на лівому березі річки Тернавка, між високими горами знаходиться урочище Монастирське, де був перший монаший скит. Урочище Глибокий Яр, на якому за розповідями старожилів у 30-ті роки ХІХ ст. збиралися повстанці, якими керував місцевий польський поміщик.

Населення врубловецького приходу складалося з українських поселян осідлих козаків, які в основному займалися хліборобством та традиційними ремеслами.

Географія

Село розташоване за 15-17 км на південний схід від Кам’янець-Подільська, поблизу річки Тернавка (за 2 км від місця притоку в р. Дністер). Воно розташоване на території заповідника «Подільські Товтри». До його приходу входять такі поселення як Мар’янівка, Лука, Яруга, де починається стик річок Баговиця та Дністер.

Населення

По даним 2018 року в селі проживають 863 осіб.