Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3245
  • 5

Вигода

Ви́года — селище міського типу Долинського району Івано-Франківської області.

Вигода. Карпатський тамвайчик

Історія і сьогодення

Поява Містечка Вигода у міжріччі Свіча та Мізуньки датується кінцем XIX сторічча. На початку його призначення було як місця лісозаготівлі. Пізніше промислове містечко з’єдналося з залізничною станцією Долина.А для покращення обслуговування промислових підприємств на початку XX ст. додатково було збудовано 65 км вузького залізничного полотна, яке сьогодні працює як туристичний маршрут, тому в народі його прозвали «Карпатським трамваєм».

Географія

Розташоване при підніжжі Українських Карпат, у північній частині Вигодської улоговини, при злитті річок Мізунки та Свічі. Відстань до Івано-Франківська — 70 км, до Львова — бл. 120 км.

Вигода розташована на висоті 400 м. над р. м. Площа населеного пункту — 159 га. Має залізничний зв'язок з райцентром — містом Долиною. Крім того, через Вигоду пролягає автомобільний шлях Р 21 зі Львова та Івано-Франківська на Закарпаття.

Населення

Населення 2225 осіб (2011 рік). У 1939 році в селі проживало 1220 мешканців (250 українців, 740 поляків, 150 євреїв і 80 німців та інших національностей)

.

Основне промислово підприємство — лісокомбінат «Уніплит». У Вигоді розпочинається популярний туристичний маршрут — Карпатський трамвай.

Вигода. Карпатський тамвайчик

Вигода. Карпатський тамвайчик

Вигода. Пам'ятник містечку

Вигода. Пам'ятник містечку

В дорозі

В дорозі

Залізничні стежки

Залізничні стежки

Вигодський готель

Вигодський готель