Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1516
  • 1

Яремчанський міні-зоопарк

Яремчанський міні-зоопарк — це вольєрне господарство Карпатського національного парку, а безпосередньо в місті Яремче (Івано-Франківська область).

Особливості

Особливістю Яремчанського вольєрного господарства є відсутність зоопаркових умов. Представники карпатської фауни утримуються в напіввільних умовах.

Історичні відомості

Створений в 1992 році з ініціативи тодішнього директора Побережника Й. Й. з метою збереження та розмноження диких тварин Карпатського національного природнього парку. Одна з важливих сторін діяльності господарства — утримування диких тварин для демонстрації їх міському населенню і просвітницька діяльність з охорони природи та тваринного світу. Головним завданням функціонування вольєрного господарства є створення для тварин природних умов їхнього існування. у 2013 році, згідно договору про спільну рекреаційну діяльність між Карпатським Національним Природнім Парком та Сімейним курортом «Ведмежа гора» було побудовано та передано на баланс КНПП вол'єри для птахів, облаштовано Озеро з дикими водоплаваючими птахами та рекреаційну зону для відпочинку гостей національного парку. У 2016 році в межах вол'єрного господарства силами КНПП на чолі з директором Слободяном В. Я. та Сімейним курортом «Ведмежа гора» було зреалізовано екологічний босоногий маршрут «Ведмежа стежка».

Територія

Площа вольєрного господарства становить 5,3 га, розділена на 6 секцій. На території функціонує реабілітаційний центр для диких тварин та птахів. Вольєрне господарство оформлене інформаційними стендами та малими архітектурними формами, можлива послуга екскурсовода й ознайомлення з довідковими матеріалами, також під наглядом працівників тварин можна годувати. Розташоване в районі густої сітки невеликих річок: Жонка, Багрівець, Прут. На відстані 2200 м від вольєрного господарства знаходиться водоспад «Дівочі сльози». Безпосередньо біля тропи розташований сімейний курорт «Ведмежа гора», ресторан, стоянка для автомобілів гостей, облаштована зона відпочинку «Жонка».

Джерело