Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 48
  • 1

Замкова гора (Любеч)

У центрі Любеча, трохи відокремлено від інших, височіє гора, звана місцевими жителями Замковою. У підстави і на вершині цієї гори знаходяться два пам'ятні знаки.

Перший з них був поставлений в 1982 році на честь 1100-річчя міста. Адже перші літописні згадки про Любеч датуються 882 роком, коли, згідно з «Повістю минулих літ» князь Олег по дорозі з Новгорода до Києва захопив його і посадив свого посадника.

Другий же пам'ятний знак поставлений в пам'ять про з'їзд князів у 1097 році. З'їзд проходив з Любецького замку, що розташовувався саме на цій горі. Це була спроба князів домовитися про припинення міжусобних воєн і об'єднанні проти половців.

На Замковій горі археологи знайшли сліди поселень ще раннього залізного віку. Але сам замок був побудований на місці більш давнього укріплення-городища в 11 столітті. Володимиром Мономахом, який тоді ще княжив у Чернігові. З того часу Любецький замок стає однією з головних резиденцій чернігівських князів.

Древній Любеч