Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1191
  • 1

Житомирський академічний обласний театр ляльок

Житомирський академічний обласний театр ляльок — обласний академічний ляльковий театр у місті Житомирі. Нині у репертуарі Житомирського академічного обласного театру ляльок понад 30 вистав, більшість з яких поставлені за найкращими творами української та зарубіжної класики.

Зокрема, афіша театру постійно містить такі вистави: «Івасик та Змія» Ю. Чеповецького, «Кришталевий черевичок» Т. Габбе, «Кіт у чоботях» Ш. Перро, «Казка про попа та його робітника Балду» О. Пушкіна, «Найкращий у світі Карлсон» В. Орлова та В. Морозова тощо. Багато років із незмінним успіхом йдуть вистави за мотивами українських народних казок — «Зачарована рукавичка» І. та Я. Златопольських, «Колобок-Колобок» В. Іванова, «Казка про Лисицю» О. Трусова.

У Житомирському академічному обласному театрі ляльок працює 56 працівників, зокрема, у творчій трупі — 12 акторів[3]. Серед них — актриси вищої категорії Т. П. Янко Т. П., Т. А. Доскоч Т. А., Т. І. Соловйова.

Від 1989 року головним режисером є Юрій Тарасенко — у своїх виставах він використовує обрядовість, етнографічні елементи, будує вистави на спеціальних системах ляльок: тіньові («Клоунада для дитсада»), маріонетки («Метелик та бантик»), ляльки-предмети («Всі миші люблять сир»).

Велика увага в театрі приділяється так званим соціально орієнтованим виставам, зокрема тим, що знайомлять дітей з правилами дорожнього руху та протипожежної безпеки (здійснені постановки вистав «Коли співають світлофори» М. Азова, «Таємниця трьох „Ні“» Л. Новогрудського, «Небезпечна гра» А. Замостьєва та В. Замараєва тощо).

До Новорічних свят театр постійно готує нові інтермедії (вистава «Дід Мороз і Шапокляк» С. Єфремова, 2003; «Чудеса щедрого вечора» Ю. Тарасенка, 2004 та ін).

Для юних глядачів у театрі відкрито дитячу кімнату «Країна Грайландія», де перед переглядом вистави на дітей чекають різноманітні забави. А ювілейного 2005 року у театрі ляльок з'явилися «Родинні вечори» — театралізовані родинні свята, де відвідувачі можуть не лише подивитися виставу, але й діти разом із дорослими взяти участь в іграх та конкурсах.

Має Житомирський академічний обласний театр ляльок і вистави для дорослих — так, спектакль «Мій хазяїн Дон Жуан», прем'єра якої відбулася 2005 року, в червні 2006 року на V Міжнародному фестивалі театрів ляльок у місті Катовице (Польща) отримала спеціальну відзнаку «Диплом гоноровий».

Житомирський обласний театр ляльок є також лауреатом Міжнародних фестивалів «Подільська лялька» (м. Вінниця, на базі місцевого лялькового театру) 2001, 2003 та 2007 років.

Джерело