Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 886
  • 1

Житомирський магістрат

Для гідного представлення місцевої влади за європейським зразком на Замковій горі було вирішено побудувати нову будівлю магістрату, яка б повністю ототожнювало собою все багатство і могутність центру східно-польських земель. Офіційно закінченому в 1789 році витонченому двоповерхового будинку в стилі неоренесансу судилося служити польській короні лише п’ять з невеликим років — Річ Посполита остаточно розпалася в 1795 році, а житомирські землі, як бувало не раз, — анексовані Російською імперією.

Двоповерхова складнопрофільна в плані (чотирикутний незамкнений периметр з напівкруглою прибудовою під шатровим дахом в північному кутку внутрішнього двору, де розташований центральний вхід) цегляна потинькована будівля на Замковій горі являє собою один з кращих в Житомирі зразків витонченого неоренесансу.

Її зовнішні витримані в строгому стилі фасади з довгими рядами витягнутих віконних арок підкреслені на першому ярусі широкими напівциркульними архівольтами над кожним отвором з тонким рослинним орнаментом між ними і трикутними сандриками на пілястрах коринфського ордера на другому. Доповнює загальну картину широкий різьблений фриз, геометричний малюнок міжярусного поясу, профільований карниз і чотирьохсхила покрівля на кронштейнах.

Джерело