Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(097) 469-27-49(063) 266-22-05 (viber)(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 261
  • 1

Мигія

Мигі́я — село в Україні, в Первомайському районі Миколаївської області. Населення становить 2099 осіб.

Розташоване на лівому березі річки Південний Буг за 10 км на схід від районного центру — міста Первомайська. Найближча залізнична станція — Первомайськ-На-Бузі на лінії Борщі — Підгородня. Сільській раді підпорядковані села Гаївське і Куріпчине

Мигія — це справжня гірська країна серед степів. На Мигійських порогах проводяться міжнародні змагання з плавання на байдарках та рафтах, адже байдарочна траса займає 2 місце в Україні по складності спливу.

Село Мигія має багату віковічну історію. Територія довколо села була заселена з давніх давен. Поблизу сіл Мигія і Куріпчине виявлено поселення епохи неоліту, бронзи (VI, II тисячоліття до н. е.), скіфського періоду (V—II ст. до н. е.) і черняхівської культури (II—VI ст. н. е.).Сучасна назва села походить від назви порожистої ділянки Бугу - Мигії. Сам топонім, скоріше за все, має молдовське походження (Mîhia), адже на цій території у XVI-XVII ст. селилися жителі Бесарабії та Валахії, які тікали від турецького гніту.

Мигія стала переможцем міжнародного інтерактивного конкурсу «Дива земель святого Миколая». Конкурс проходив протягом трьох місяців. Завдяки йому було названо 12 чудес Миколаївщини — найпривабливіші куточки природи, найцінніші історико-культурні пам'ятники. Не слід забувати, що 12 миколаївських чудес — це 12 потенційних туристичних маршрутів.Символічно, підсумки були оголошені в День Святого Миколая. За результатами конкурсу найбільшим чудом Миколаївщини став регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».


Сподобалось? Поділись сторінкою в улюбленій соціальній мережі