Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1724
  • 1

Мигія

Мигі́я — село в Україні, в Первомайському районі Миколаївської області.

Описання

Мигія — це справжня гірська країна серед українських степів. На Мигійських порогах проводяться міжнародні змагання з плавання на байдарках та рафтах, адже байдарочна траса займає 2 місце в Україні по складності сплаву.

В селищі Мигії знайдені викопні рештки стародавніх поселень людини. Сучасна назва села походить від назви порожистої ділянки Бугу - Мигії. Сам топонім, скоріше за все, має молдовське походження (Mîhia), адже на цій території у XVI-XVII ст. селилися жителі Бесарабії та Валахії, які тікали від турецького гніту.

Мигія стала переможцем міжнародного інтерактивного конкурсу «Дива земель святого Миколая». Конкурс проходив протягом трьох місяців. Завдяки йому було названо 12 чудес Миколаївщини. Найпривабливіші куточки природи, найцінніші історико-культурні пам'ятники в дійсний час приваблюють туристів своєю унікальністю.

Географія

Селище розташоване на лівому березі р. Південного Буга за 10 км на схід від районного центру — міста Первомайська. Найближча залізнична станція — Первомайськ-На-Бузі на лінії Борщі — Підгородня. Сільській раді підпорядковані села Гаївське і Куріпчине.