Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 349
  • 4

Ржищів

Ржищів — місто обласного значення Київської області, розташоване на Придніпровській височині, на правому високому березі Дніпра. Місто оточене Кагарлицьким районом, до складу якого входило раніше (до 1995 року).

Назва

Коли і ким заснований Ржищів невідомо. Невідомо також і походження самої назви Ржищів. Існує цілий ряд легенд, що пов'язують походження назви з іржанням коня: «Ржи-ще». Також є версія про походження назви від вирощування древніми племенами полян жита «Рожише». Лаврентій Похилевич давав більш змістовне пояснення, що Ржищів «є древнє Вжище згадуване в Руських літописах до XIII сторіччя. Цю давню назву вважаємо переробленою в Ржищів від польського слова Ржеча (Rzesza)— натовп.

Географія

Ржищів розташовується в гирлі річки Леглич на правому березі Канівського водосховища за 76 кілометрів на південь від Києва і 20 кілометрів на північний схід від Кагарлика, де знаходиться найближча залізнична станція. Через Ржищівський автовокзал проходять рейсові автобуси в напрямку районного та обласного центрів, Білій Церкві, Масловки, Березівки та інших населених пунктів області.

Пам'ятки

У зруйнованому під час Німецько-радянської війни Ржищеві збереглося небагато історичних будівель. Найбільш значущою з них є Троїцька церква, пам'ятка архітектури національного значення. Головною ж пам'яткою Ржищева є численні археологічні знахідки Трипільської доби. У центрі міста організовано «Трипільський парк», встановлена ​​ритуальна фігура біноклевидної форми, що стала також центральним елементом нового герба і головним символом Ржищева. У самопроголошеної столиці Трипільської культури проводиться щорічний річний етнічний фестиваль «Трипільське коло». Вперше він відбувся в 2008 році й був присвячений стихії води. Тематикою наступних трьох фестивалів були обрані земля, вогонь і повітря. 2012 року відбувся «Парад стихій», а 2013 — знову стихії води.

Місто Ржищів відоме своєю Липовою алеею - історичною пам'яткою, з якої відкриваються фантастичні види на Дніпро та Спасо-Преображенську церкву. Також ця алея є популярним місцем для відпочинку серед жителів Ржищева.

Ще одне обов'язкове місце для візиту - Іван-гора. Вона розташована на високому склоні, жовтою сходинкою до нього. Раніше дві косі смуги звужували русло Дніпра так, що намивався брід між лівим та правим берегами, тому Іван-гора мала велику стратегічну цінність. Розкопки показали, що вона була спалена на початку 13 століття ханом Батиєм.

Не варто проходити повз Парк трипільської культури, який був зроблений гайдамаком у 2003 році.