Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 362
  • 2

Балико-Щучинка

Балико-Щучинка — село в Україні, в Кагарлицькому районі Київської області.

У селі річка Чучинка впадає у річку Дніпро.

Географія

В літописах в 1110 році згадується Чучин, місто, що було одним з оборонних міст-фортець на правому березі Дніпра. Місто-фортеця Чучин належало до системи Дніпровської оборонної лінії, що захищала південні відступи до Києва від кочівників. Фортецю було дощенту спалено татарами на початку ХІІІ ст.Древній Чучин розмістився на правому березі Дніпра на висоті 70 м над рівнем води, городище з усіх сторін захищене крутими схилами, вздовж споруд тягнувся ряд напівземлянкових жител. Поблизу археологи відкрили кілька господарських ям, які використовувались для зберігання зерна.При розкопках Чучинського городища знайдено предмети різного призначення: знаряддя праці, предмети побуту, зброю, твори ювелірного мистецтва.Сучасне поселення виникло на початку ХУІІІ ст.. Чучинка була утворена на землях Ржищівського православного монастиря і належала до Ржищівського володіння Вороничів. У 1792 році в Чучинці було 47 садиб.Ймовірно, сучасна назва села Щучинка виникла в результаті перекручення стародавньої назви Чучинка. Будучи незрозумілою, за законами народної етимології, назва була замінена співзвучним і разом з тим зрозумілим словом Щучинка — від назви риби.Село Балики засноване в кінці ХУІ ст. Київським війтом Іваном Баликою (1592—1613р.р.). До початку ХУІІІ ст.. належало Ржищівському православному монастирю.Балики і Щучинка входили до однієї парафії. У 1900 році в Щучинці було 152 двори, 791 житель; у Баликах — 116 дворів, 784 жителі.Балики до Жовтневої революції залишалися власністю поміщиків Байківських, Щучинка — державним селом. В обох селах була одна православна церква, одна церковно-парафіяльна школа, чотири кузні, тринадцять вітряків, дві крупорушки.У 1913 році в Щучинці і Баликах були окремі сільські управи та старости сіл. Школа і церква були спільними.У 1921 році села були об'єднані в одне — Балико-Щучинка.

Наша туристична компанія у цьому чудовому місті пропонує пізнавальні, з насиченою програмою автобусні тури. Івано-Франківськ має велику кількість парків та скверів для відпочинку, серед яких Парк культури та відпочинку ім. Шевченка (в минулому — Парк цісаревої Ельжбети); Парк «Воїнів — Інтернаціоналістів» (в минулому — «Піонерський», вул. Василіянок); Парк на Молодіжній (вул. Молодіжна); Меморіальний сквер (в минулому — міський цвинтар, так званий Станіславівський некрополь, вул. Степана Бандери); Сквер Слави (вул. Лепкого); Привокзальний сквер (пл. Привокзальна).

Сучасність

Поблизу села на пагорбі розташовано стародавнє городище, що ототожнюється з літописним містом Чучин, яке існувало в XI—XIII ст. і загинуло під час монголо-татарської навали на Київську Русь. У селі розташований Національний музей-меморіальний комплекс «Букринський плацдарм».


Найближчі тури 1

Екскурсія до дніпровської Атлантиди
  • 40
  • 7361
  • 36
  • 4
(192 голоси, в середньому: 4.2 з 5)
20.04.24 (1 активний день)
18.05.24 (1 активний день)
800 грн
Детальніше і замовити
Актуально