Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3069
  • 5

с. Богданівка

Богданівка — село в Яготинському районі Київської області (Україна). Відстань до райцентру становить близько 23 км і проходить автошляхом E40. Населення становить 782 осіб.

Село розташоване на стику кордонів трьох областей Київської, Полтавської та Черкаської областей і межує із Пирятинським та Драбівським районами відповідно.

Садиба К. Білокур

Демографія

  • 1761 — в селі Богданівка жило 58 сімей у 36 будинках.
  • 1849 рік — 841 житель 100 дворів.
  • 1885 рік — 1107 осіб, 188 дворів.
  • 2006 — населення становило лише 648 осіб.
  • Станом на 01.01.2008 в с. Богданівка постійно мешкало 949 людини.

Історія села

Переяславський полк. Яготинська сотня. с. Богданівка

Заруба В. М. «Адміністративно-територіальний устрій та адміністрація Війська Запорозького у 1648–1782 рр..» видання «Ліра ЛТД», 2007. Дніпропетровськ, 2007.В усіх адміністративних переписах с. Богданівка входило до Яготинської сотні (1648–1782 рр.)

На сторінці 220–221.цього видання є перелік населених пунктів які входили до Яготинської сотні .Село Богданівка четверта в цьому списку .Першим (після Яготина) звичайно ж стоїть село Капустинці, де розміщувались курінні цієї сотні.

Яготинська сотня одна з найстаріших сотень козацького реєстрового війська. Сформувалася в 30-х pp. XVII ст. За реєстром старшини 1638 р. Яготинську сотню Переяславського козацького полку Речі Посполитої очолювали сотник Захар Ялтинський та отаман Льонецький. Тобто у складі армії Б. Хмельницького Яготинська сотня, поза сумнівами, з'явилася наприпочатку 1648 р.

Юридично закріплена у складі козацької автономії як адміністративна одиниця і військовий підрозділ Переяславського полку у кількості 152 козаків Зборівським трактатом 16 жовтня 1649 року. Весь час існування незмінно входила до Переяславського полку аж до ліквідації полково-сотенної адміністрації Лівобережної України у 1782 р. Відтак її населені пункти розподілено поміж Переяславським, Пирятинським та Золотоніським повітами Київського намісництва. Сотенний центр: містечко Яготин, нині — районне місто Київської області.

Заснування села Богданівка

Вважається, що с. Богданівка було засноване в 1730 р. переяславським комендантом Яковлевим, однак хто першим видав цю інформацію достовірно не відомо.

Проаналізувавши деякі документи, скоріш за все, Яковлев і володів степом до гори Чумгак в Яготинській сотні, але це було з 1724 по 1725 р. А те, що село було засноване Яковлевим беруть дуже великі сумніви.

Село Богданівка було засноване не пізніше 1730 року.

Можливо першим власником степу до гори Чумгак- Іваном Даниловичем Кирпичом. Є відомості, що після смерті осавула в 1727 р. його дружина продала хутір в степу до гори Чумгак бунчуковому товаришу Петру Горленку.

Можливо наступний власник є засновником хутора в степу до гори Чумгак -комендантом Яковлевим. Він тимчасово володів степом з 1724 по 1725 р.

Чи бунчуковим товаришем Петром Горленком чи наступним власником слободки «Нова» бунчуковим товаришем Яковом Павловичем Полуботком.

Однак офіційно (з паперами і документами) наше село заснував переяславський полковник В.Танський, під час перебування на посаді полковника і володіння ранговими маєтностями в Яготинській сотні.

А от вже назву наше село отримало від наступного переяславського полковника московита Михайла Самсоновича Богданова з роду Тоузака Неклюдовича сина Богданова.

Культура

«Катеринина пісня» — всеукраїнський сільський фестиваль народної творчості, присвячений пам'яті Катерини Білокур, проводиться в селі з 2012 року щорічно 9 червня, або в найближчі вихідні дні.

Катеринин день

В садибі легендарної української художниці Катерини Білокур започаткували Катеринин день. Односельці, історики, краєзнавці і просто шанувальники кожну третю суботу травня на подвір"ї та в хаті мисткині влаштовуватимуть свято. Хочуть якнайбільше популяризувати меморіальний музей-садибу Катерини Білокур.

Гурт «Отава» Да забєлєлі снєжки

Гурт «Отава» та Київський кобзарський цех в 2005році випустив альбом «Йа ми ходимо, проходжаємо…». Забуті пісні Київщини" .Одна із пісень цього альбому, була записана в нашому селі. Да забєлєлі снєжки, забєлєлі бєли — солдатська (с. Богданівка, Яготинський р-н)

Садиба К. Білокур

Садиба К. Білокур

Новий пам'ятник встановила частина де був камандиром Миха́йло Заха́рович Бондаре́нко (уродженець нашого села двічі Герой СРСР)

Новий пам'ятник встановила частина де був камандиром Миха́йло Заха́рович Бондаре́нко (уродженець нашого села двічі Герой СРСР)

Могили Двічі Героя Радянського Союзу Бондаренка М.З., його батька і пам'ятник на честь воїнів-односельців, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, село Богданівка, центр села

Могили Двічі Героя Радянського Союзу Бондаренка М.З., його батька і пам'ятник на честь воїнів-односельців, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, село Богданівка, центр села

Клуб в центрі села

Клуб в центрі села

Могила Катерини Білокур

Могила Катерини БілокурВизначні пам'ятки

Найближчі тури 1

Садиба Білокур та піраміда Закревських
  • 2
  • 6190
  • 5
(31 голос, в середньому: 3.9 з 5)
02.07.22 (1 активний день)
03.09.22 (1 активний день)
01.10.22 (1 активний день)
600 грн
Детальніше і замовити
Актуально