Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(063) 023-55-35(096) 010-99-77
  • 451
  • 1

Музей-садиба К.В. Білокур

Музей-садиба заснований на честь талановитої художниці К. В. Білокур. З ранього дитинства Катерина захоплювалася живописом та натюрмортами, а в повоєнні роки завдяки її таланту преміюювали поїздкою до Москви. Там художниця показала свою невелику, але вражаючу експозицію з одинадцяти картин, після якої її нагородили орденом Знака Пошани, званням Заслуженого діяча мистецтв України, а згодом і званням Народного художника України. А ще, в 1954 році на Міжнародній виставці в Парижі, картини К. Білокур побачив П. Пікассо. Весь світ облетіли його слова: «Якби в нас була такого рівня художниця, ми змусили б цілий світ заговорити про неї!»

Про свої перші кроки у мистецтві художниця згадувала так:

Украла у матері кусочок білого полотна та взяла вуглину… Намалювала не краєвид, а якихось видуманих птиць... Мені було радісно на душі від того, що я таке зуміла видумати! І дивилась на той малюнок, і сміялась, як божевільна… От мене на цьому вчинку і піймали батько та мати. Малюнок мій зірвали і кинули в піч…

Обідно мені на природу, що так жорстоко зі мною обійшлася, наділивши мене такою великою любов’ю до того святого малювання, а тоді відібрала всі можливості, щоб я творила тую чудовую працю во всю шир мого таланту!

Джерело