Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3260
  • 15

Черкаси

Черкаси – адміністративний центр Черкаської області та Черкаського району, а також центр Черкаської агломерації. Місто розташоване на правому березі річки Дніпро – Кременчугського водосховища, та сполучене з лівим берегом досить великою та широкою дамбою.

Черкаський фонтан

Історія

Згідно історичним відомостям, перші поселення на території сучасної Черкащини нараховують 40-10 тисяч років тому.

Першими поселенцями тут були скіфи. Пізніше за часи Стародавньої Русі ці місця заселили поляни. В літописах також згадується і народ берендеїв, котрі були тюркськими васалами київських князів та називались чорними клобуками або черкясами.

З 1471 р. після ліквідації Київського удільного князівства Черкаси набувають статус оборонного міста. Одним з перших воєвод Черкас був отаман Мамай. За часів його правління виникає поняття – «козацьке військо».

М. Н. Карамзін у своїх історичних творах дає таке визначення місту:

«Торки та Берендеї називались Черкасами; Козаки – також… заманювали до себе багатьох пригнічених Росіян, які змішувалися з ними під іменами Козаків та створювали один єдиний народ. Все більше і більше ставало їх число, живлячи дух незалежності та братства, Козаки створювали Християнську Республіку в південних країнах Дніпра та почали поселятися в сих спустошених Татарами місцях; взялись бути захисниками Литовських володінь зі сторони Кримців, Турків та здобули заступництво Сигізмунда II, який дав їм громадянські вольності разом з земляками, які жили вище дніпровських порогів, де місто Черкаси їх ім’ям назване.»

Кримські татари неодноразово нападали на Черкаси, але місто витримало 30-ти денну облогу кримського хана Сайдьот-Гірея. Майже через двадцять років відбулася нова хвиля нападу кримської орди, та завдяки правлінню отамана Вишневецького місто витримало 30-ти денною облогу хана Девлет-Гірея.

Згідно Люблинської унії, яка відбулася у 1569 році, Черкаси перейшли до складу Польського королівства, та в кінці XVI та початку XVII ст. на Черкащині спалахнули повстання під проводом Криштофа Косинського, Северина Наливайко, козацьких гетьманів Трясила та Івана Сулими. А Отаман Павло Бут під час повстання 1637 року спалив місто.

Після початку повстання Богдана Хмельницького у 1648 році черкаські реєстрові козаки під командуванням Ф. Джалалія підтримали повстанців.

У 1667 році сталося Андрусовське перемир’я, від якого Черкащина залишилась у складі Польщі.

У травні 1768 року під час Коліїівщини місто зайняли гайдамаки під командуванням М. Залізняка, які спалили Черкаський замок.

У 1793 році місто Черкаси увійшло до складу Російської імперії, а з 1795 року стає повітовим містом.

Близько до середини XIX ст. у Черкасах започатковане водне сполучення, а також розпочинається будівництво залізничної лінії Москва – Одеса (тоді ж і створюється залізничний міст через р. Дніпро).

У другій половині XIX ст. починають працювати нові промислові підприємства, котрі розташовані уздовж узбережжя Дніпра для зручності транспортування сировини та готової продукції. В період кінця XIX та початку XX ст. розпочинається масова забудова міста.

З 1991 року місто зареєстроване як обласний центр у складі Української Держави.

На сьогоднішній день місто Черкаси – це великий промисловий, культурний та туристичний центр України.

Географія

Черкаси розташовані на правому березі Кременчугського водосховища (р. Дніпра). Від Києва знаходиться по лінії течії Дніпра – 157 км; автошляхом – 186 км; залізницею – 240 км.

Пам'ятки та парки

У 1995 році був встановлений пам’ятник Богдану Хмельницькому на головній вулиці Черкас до 400-го дня народження гетьмана.

Парк «Долина троянд» - невеликий парк на березі Дніпра в 500 м від центра міста. В останні роки використовується для проведення загальноміських свят та заходів. В 2012 р. на території парку був встановлений 15-метровий годинник.

У місті існує справжня диковинка - Храм "Білого Лотоса".

Крім цього, у місті є ще багато цікавих пам’яток, скверів та історичних місць. При під’їзді до міста споруджена дамба, з якої можна споглядати безкрайні простори Кременчугського водосховища.

Черкаси. Храм Будди

Черкаси. Храм Будди

Готель

Готель "Слов'янський"

Черкаський фонтан

Черкаський фонтан

Пам'ятник

Пам'ятник "Граніт науки"

Черкаська водопровідна башта

Черкаська водопровідна башта

Черкаський РАЦС

Черкаський РАЦС

Черкаський Будда

Черкаський Будда

Пам'ятник Варенику

Пам'ятник Варенику

Пам'ятник водопровідникам

Пам'ятник водопровідникам

Черкаське узбережжя

Черкаське узбережжя

Передмістя. Дамба

Передмістя. Дамба

Пагорб Слави

Пагорб Слави

Пам'ятник Богдану Хмельницькому

Пам'ятник Богдану Хмельницькому

Черкаський парк

Черкаський парк

Пам'ятник Проні Прокоповні

Пам'ятник Проні Прокоповні


Визначні пам'ятки