Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 74
  • 4

Кафе-музей «Пан Заваркін та сини»

Кафе-музей "Панъ Заваркінъ та синъ", розташований у самому центрі Вінниці.Такої кав’ярні Ви ще не бачили! Адже, це не просто кафе, де можна посмакувати каву та тістечка, це справжній музей.

Кілька фактів з його історії.

Ще у 1898 році два вінницьких підприємливих євреї - брати Гельблу вирішили побудувати дохідний (прибутковий) дім у центрі міста - близ Поштової вулиці (зараз поруч - МакДональдс). Незабаром до Вінниці прибув підприємець Мойсей Флігельтуб з родиною, який спочатку пів року винаймав квартиру на другому поверсі у згаданому будинку, а згодом придбав її та ще одну квартиру на першому поверсі та й відкрив магазин із торгівлі колоніальними товарами. Чай, кава, спеції, екзотичні горіхи користувалися неабияким попитом серед заможних мешканців, тим більш, що подібних закладів у місті не було. Щоб мати більше можливостей у торгівлі, пан Флігельтуб вихрестився й змінив прізвище та ім’я - став Матвієм Заваркіним!

До 1917 року сім’я Заваркіних вважалася однією з найзаможніших у Вінниці, але революція змінила хід подій не лише в країні, тож родина Заваркіних вимушена була розпродати своє майно й виїхати до Парижа, пізніше, у 1922 році — до Америки, де й досі живуть їх нащадки... Тим часом у квартирі, де мешкав колись пан Заваркін, було створено кафе та музей - "Вітальня щасливого часу". Тут проводяться екскурсіїї (найбільше на 20-25 осіб), журфікси, концерти, але можна і просто зайти - випити чаю чи кави.

Експонати історичної реконструкції цілком оригінальні - тут є колекція самоварів, бульоток, гасових ламп та цікавих побутових дрібничок того часу, не кажучи вже про унікальні годинники. Один із найбільш дивовижних годинників у світі, запатентований сером Вільямом Конгрівом у 1808 році, також є в колекції у кафе-музеї у місті Вінниця. Ще одна назва цього годиннника «Кулька, що котиться». Концепція винаходу полягає у заміні маятника як регулятора руху механізму на кульку, що котиться по похилій площині. Кулька рухається по зигзагоподібній канавці і наприкінці кожного циклу «перекидає» платформу в інший бік та продовжує рух. Точність таких годинників близько +/- 15 хвилин в день. Наприклад, вінницький експонат відстає щодоби на 17 хвилиню Проте це не свідчення якості виготовлення, а наслідок принципу дії, адже температурні зміни, пил і навіть статичну електрику сильно впливають на точність ходу таких годинників.

Джерело