Остер

Місто Остер — одне з найдавніших міст Придніпров’я, розташоване на лівому березі річки Десни.

На території Остра та його околиць виявлено поселення доби неоліту, трипільської культури, доби бронзи й скіфського періоду. Знайдено скарб римських монет II ст. н.е. Виявлено також слов’янські поселення перших століть н. е., городище VIII—X ст., курганний могильник, поселення періоду Київської Русі.

Тут можна побачити:

фрагмент колишньої Михайлівської церкви, збудованої ще Володимиром Мономахом в 11 столітті, Юр’єва Божниця. Вона належить до переяславської архітектурної школи та є унікальною пам’яткою в своєму роді у цих краях. Церква таїть у собі цікаву та загадкову історію.

Воскресенська церква (XIX ст..) - виконана в популярній тоді традиції хрестоподібних храмів з однією банею та належить до стилю пізнього класицизму. Із західного боку до неї примикає дзвіниця з годинником.

Остерський краєзнавчий музей ( 1908 р.) по нинішній час знаходиться в будинку генерал-лейтенанта В.К.Солонини (1854 — 1914), який він подарував місту Остру в довічне володіння. Споруджений будинок у 1898 році. У ньому до наших днів збереглися чудові кахляні груби та камін.

Більшість колекцій музею зібрані в повоєнний час. Численні речові і письмові пам’ятки всебічно висвітлюють історію краю. Нині в музеї 18900 експонатів, що розповідають про історію та природу Козелецького району.