Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1391
  • 21

Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський"

Міжрічинський парк – це край соснових лісів, льодовикових піщаних дюн і заповідних непрохідних боліт, що розкинувся між Дніпром та Десною. Парк є об’єктом природно-заповідного фонду України, що створений для збереження рідкісних видів тварин, рослин та унікальних природних ландшафтів регіону.

На цій велетенській природоохоронній території, площа якої перевищує сто тисяч гектарів, поєднані найрізноманітніші краєвиди – від тайгових мохових боліт і борів-чорничників, до квітучих лук та заплавних дібров. Цей край є прихистком для рисі, лося, сірого журавля. Тут можна натрапити на квітнучі зарості вересу, поліських орхідей чи хижих росичок.

Екологічні стежки Міжрічинського парку – це невеликі, до 2 км завдовжки, прогулянкові маршрути, прокладені через цікаві природні об’єкти. Стежки промарковані, обладнані інформаційними стендами, тематичними інсталяціями та місцями відпочинку. Наразі у парку функціонують 4 екостежки, що презентують різні природні ландшафти Полісся – «Журавлина», «Поліська», «Бондарівське болото» та «Соколиний Луг».

Екологічна стежка «Журавлина» прокладена серед типових поліських сосново-березових лісів. Інформаційне облаштування знайомить із будовою лісу, вчить розпізнавати дерева та кущі, розрізняти сліди лісових тварин, ознайомлює із різними типами штучних гніздівель для птахів та годівницями для диких звірів.

Екологічна стежка «Поліська» має етноекологіче спрямуваня. Її наповнення знайомить відвідувачів із їстівними та отруйними грибами, лісовими ягодами, лікарськими та медоносними рослинами, особливостями лісових промислів та із іншими корисними традиційними знаннями, що накопичувалися мешканцям лісового краю впродовж багатьох поколінь.

Екологічна стежка «Бондарівське Болото» – це мощений дерев’яними кладками маршрут, що проходить по краю найбільшого у парку заповідного болота. У різні сезони на ньому можна помилуватися рідкісними квітами, поспостерігати за болотяними птахами, зазирнути на лосине пасовище, роздивитись будову бобрової хатки та відвідати приховане серед боліт язичницька капище.

Екологічна стежка «Соколиний Луг» проходить мальовничими уступам берегової тераси Десни, через яри та крутосхили, понад заплавними озерами-старицями, серед листяного лісу. Пересічений рельєф та регулярна зміна краєвидів роблять цю стежку цікавою за будь-якої пори року. Серед інших стежок парку, вона є найменш облаштованою, а її проходження потребує певних фізичних зусиль.

Підібраний, відповідно до сезону, маршрут допоможе раціонально використати час, надасть можливість відвідати найцікавіші місця та відкрити приховані таємниці дикої природи.