Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 483
  • 1

Палацовий комплекс Закревських

Палацовий комплекс Закревських знаходиться в селі Березова Рудка, який вражає своїми розмірами і красою. Призначення маєтку було не тільки сімейне гніздо господарів, а й місце проведення різних дворянських зборів.

Усіх відвідувачів при вході зустрічає оригінальна біла огорожа з чудовими кованими воротами, а також алеї і пишний палац.

Парадний двір маєтку утворюють три будівлі — двоповерховий палац і два флігелі. Перед головним фасадом красується круглий партер, прикрашений клумбами різноманітної форми. У центральній його частині розташований пам'ятник Тарасові Шевченку, який був відкритий в 2001 році. Адже цей маєток був улюбленим місцем Кобзаря.

Внутрішнє оздоблення, яка збереглося до нинішнього часу, свідчить про бувалу красу палацу. Просторі приміщення прикрашала гіпсова ліпнина з рослинними і геометричними орнаментами, а також дерев'яним різьбленням.

Також на території садиби також збереглися флігелі зі старим панським будинком. В одному з флігелів розташований історико-краєзнавчий музей.

Однією з найвидатніших пам'яток є справжня усипальницю роду Закревських. Одним з власників садиби був юрист і судовий діяч І. П. Закревський, який за часів імператора Олександра III був послом Росії в Єгипті. У цей час Ігнатій Платонович, який захопився єгипетської культурою і пірамідами вирішив побудувати таку споруду у себе на батьківщині над родинним склепом своїх батьків Платона та Ганни Закревських. І у 1898-1899 році він будує родову усипальницю у вигляді піраміди, заввишки 9 метрів. Перед входом стояла статуя давньоєгипетської богині родючості Ісіди, привезена Ігнатієм Платоновичем з Єгипту. Усередині усипальниці з одного боку були єгипетські фрески, з іншого — стіни, розписані цитатами з Біблії. У центрі приміщення знаходився православний вівтар з кам'яним хрестом.

Джерело