Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 396
  • 1

Спасо-Преображенський храм

Храм Всемілостевейшего Спаса, створена як галерея для виставки давньоруського мистецтва і рідкісних ікон, якими пишався господар маєтку.Архітектурна композиція самого храму є творчою переробкою псковско-новгородської архітектури. З півдня до будівлі примикає невелика дзвіниця, поєднана з головною будівлею переходом. Головний фасад має мальовничі різьблені прикраси у формі квітів. Різьблення по каменю виконували такі майстри, як С. Коненков, А. Матвєєв та ін.

Над входом виконані мозаїчні прикраси. Внутрішнім оформленням займався художник А.І. Савін, але за радянських часів все малюнки були забілені.Родзинка будівлі в тому, що перший ярус виконаний у формі квадрата, а другий - восьмикутника, зверху знаходиться мідний купол. На північному фасаді церкви розташовується пам'ятний напис, яка оповідає про початок робіт і людей брали в будівництві безпосередню участь. Згідно з легендою точна копія церкви знаходиться в Ніцці, але це не так. Схожий храм був побудований Щусєва в італійському Баррі.

Джерело