Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(097) 469-27-49(063) 266-22-05 (viber)(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1831
  • 4

Ужгород

Ужгород – гарний і неповторний своєю різноманітністю релігійних і культурних пам'яток. Обласний центр Закарпаття, знаходиться по обидва береги річки Уж – від якої і отримав свою теперішню назву.
У X столітті Закарпаття разом з Ужгородом входило до складу Київської Русі, а саме місто було відоме, як резиденція князя Лаборця.Усередині XIII століття місто захопили і зруйнували монголо-татари. Після їх відходу Ужгород був заново відбудований. У 1318 році угорський король подарував місто італійським графам Другентам – воно належало їм наступні 360 років. В кінці XVII століття місто переходить до складу Австрії. З 1919 року Закарпаття переходить до складу Чехословаччини як автономний край. У 1945 році, після визволення міста від фашистів воно перейшло до складу УРСР.
У місті до сьогоднішнього дня знахидиться:
Ужгородський замок-фортеця побудований в кінці X – на початку XI століттях за часів Київської Русі. Був резиденцією князя Лаборця. Є легенди, що підземні ходи замку з'єднують його з іншими замками Закарпаття. У 1312 році був подарований братам Дугертам разом з ужгородськими землями. За проектом італійських інженерів замок був реконструйований. Були зведені нові стіни і ромбовидні бастіони на їх кутах. Товщина зовнішніх фортечних стін стала близько 2,5-3 м. Навпроти головних воріт розташований палац-цитадель, що представляє собою прямокутну споруду з квадратними вежами на кутах. Після зміцнення замок ніколи не був узятий штурмом.
Хрестовоздвиженський кафедральний собор – заснований як римо-католицький в 1646 році. До 1773 року належав єзуїтам, дарчу грамоту яким видав Ян Другет. У 1775 році храм був переданий до греко-католицької єпархії. Єпископ А. Бачинський перебудував його за східним обрядом. Була побудована каплиця Богородиці. У лівій башті собору встановлений дзвін «Іван», який важить 1 тонну. У правій вежі встановлений тритонний дзвін. Інтер'єр всередині храму оформлений в стилі пізнього бароко.
Горянська ротонда Святої Анни знаходиться на одному із семи ужгородських пагорбів. Являє собою невелику круглу церкву. Походження ротонди до цих пір точно невідомо. Пам'ятник давньоруського зодчества, датований XII століттям, ймовірно був каплицею укріпленого замку. Всередині збереглися фрески XIV століття.
Закарпатський музей народної архітектури та побуту, відкритий в 1965 році, займає площу в 4 га і розташований у районі Ужгородського замку. Музей під відкритим небом нараховує понад 14 тис. експонатів.
Ужгородська дитяча залізниця, побудована в 1947 році, починається від Театральної площі, проходить через Ботанічний сад і закінчується в міському парку. Має дві станції. При будівництві дороги застосовувався шляховий матеріал старовинних вузькоколійок Закарпаття, які використовувались в часи Австро-Угорщини.
Ортодоксальна хасидська синагога, відкрита в 1910 році, розташована на вулиці Театральній. Побудована за проектом австро-угорських архітекторів Л. Фостера і Ф. Фесла у візантійському стилі з елементами арабської архітектури.

Визначні пам'ятки


Сподобалось? Поділись сторінкою в улюбленій соціальній мережі