Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
 • 3019
 • 4

Яготин

Яготи́н — місто в Київській області України, адміністративний центр Яготинського району.

Залізничний вокзал в Яготині

Історія

Місто Яготин складається з колись двох різних населених пунктів: власне Яготина і Лісняків. Колишнє селище Лісняки — це південня частина (за площею більша) сучасного Яготина, що простяглася від невеличкого (досі зберігся) яру що виходить на вул Шевченка між автобусними зупинками «Нова» і «Маслозавод» та пролягає до Супою через рєпнінський парк і аж до сучасного Лісняківського базару.

Містечко Лісняки засноване приблизно на 100 років раніше від Яготина переселенцями з чернігівських лісів (звідки і назва).

Так само як і Яготин, Лісняки було козацьким містечком Переяславського полку, а з 1861-го селище Пирятинського повіту.

Залізнична станція та цукровий завод, що були побудовані в 1899—1902 роках, отримали назву волосного містечка, яким на ту пору був Яготин. В 1925—1957 роках Лісняки мали свою окрему селищну раду, яка розташовувалася в будинку (Стара аптека) на розі сучасних вулиць Шевченка і Дарницької В 1957-му внаслідок об'єднання цих селищ і було утворено місто.

Сучасність

2 січня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в Яготині звершив чин освячення новозбудованого Троїцького собору

Промисловість

Харчова промисловість (цукровий комбінат науково-виробничого об'єднання «Цукор», молочний і хлібний заводи та ін.); заводи: дослідно-механічний, полегшених конструкцій, торфопідприємство.

За радянських часів були зведені цегельний, маслоробний, хлібний заводи, завод продовольчих товарів, комбікормовий, птахофабрика, елеватор, міжколгоспна будівельна організація, райсільгосптехніка, райсільгоспхімія, комбінат побутового обслуговування.

Транспорт

Залізнична вантажна, товарна та пасажирська станція магістралі Київ — Харків, від якої відгалуджуються гілки на Згурівський та Яготинський цукрові заводи. Кінцева та проміжна пасажирська станція приміських електропоїздів.

Проміжна станція пасажирських поїздів далекого сполучення

.

Околицею міста проходить автошлях E40 М03.

Культура

 • Історично-краєзнавчий музей;
 • Картинна галерея;
 • Музей освіти;
 • Районний Будинок Культури;
 • 2 кінотеатри;
 • 5 бібліотек.
Залізничний вокзал в Яготині

Залізничний вокзал в Яготині

Яготинська картинна галерея

Яготинська картинна галерея

Алея Каштанів. На задньому плані пам'ятник Невідомому солдату

Алея Каштанів. На задньому плані пам'ятник Невідомому солдату

Статуя козака в Яготині

Статуя козака в Яготині


Найближчі тури 1

Садиба Білокур та піраміда Закревських
 • 2
 • 6190
 • 5
(31 голос, в середньому: 3.9 з 5)
02.07.22 (1 активний день)
03.09.22 (1 активний день)
01.10.22 (1 активний день)
600 грн
Детальніше і замовити
Актуально