Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 14
  • 1

Заньківський меморіальний музей Марії Заньковецької

Відкритий 4 жовтня 1964 року. Присвячений Заньковецькій (Адасовській) Марії Костянтинівні. Тривалий період свого існування найменувався «Заньківський народний меморіальний музей Марії Заньковецької».
Споруда, у якій перебуває музей — оригінальний будинок родини Адасовських, відновлений 1905 року після пожежі. У 1930-ті роки будівля була перенесена з обійстя Адасовських до центральної частини села, пізніше перенесена ще раз — на територію садиби місцевої школи, де й знаходиться нині.

У залах музею зібрано колекцію оригінальних речей, як то: рояль, подарований актрисі М. В. Лисенком, деякі особисті речі артистки та її родини. Станом на 1990 рік налічувалось понад 400 оригінальних експонатів.

Експозиція музею розподілена за чотирма тематичними розділами:

  • Дитячі та юнацькі роки М. К. Заньковецької;
  • Сценічна діяльність;
  • М. К. Заньковецька і сучасність;
  • Вшанування пам'яті актриси в сьогоденні.

Поруч із музеєм збереглися старовинний ставок та липова алея.

Музей веде активну роботу по накопиченню, збереженню, вивченню та популяризації матеріалів, пов'язаних з життям та творчістю М. К. Заньковецької. Крім того, щороку до дня народження М. К. Заньковецької (4 серпня) музей готує заходи на пошанування актриси.

Джерело