Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 626
  • 3

Ракошино

Ракошино — село в Україні, в Закарпатській області, Мукачівському районі.Ракошино

Історія

У письмових джерелах село згадується в 1330 році

За деякими переказами назва села Ракош (ст. Ракове) походить від слова «раки», так як у старому руслі річки Латориці, що пролягало через село водилось багато раків. В окремих письмових джерелах село зустрічається ще під назвою Берегракош (тобто Ракошин Березький) та входило до Березького комітету.

У XVII ст. більшість селян були кріпаками, та керувалось родиною Ракоціїв. Кріпаків зобов'язували відробляти панщину, а у воєнні положення чоловіків забрали до рекрутів. Мукачівський замок також постійно ремонтувався руками кріпаків.

Під час вторгнення на Закарпаття шляхетського війська у 1657 році в селі був зруйнований маєток Ракоціїв. У 1684 році землевласники відбудували маєток.

За часи до середини XX ст. Ракошино перебувало у перехідному стані, зокрема було під владою Польщі, Австро-Угорській імперії та Німеччини. А на початку 1990-х років стає територіальною власністю Української Незалежної Держави.

Нині село є туристичним центром.

Географія

Ракошино знаходиться за 7 кілометрів від Мукачево.

Пам'ятки

Ракошино відоме прекрасним природним ландшафтом та легендарною пам’яткою – Свято-Покровським чоловічим монастирем.