Замки з присмаком кальвадосу

Чудова подорож для тих, хто хоче сумістити прекрасне з шляхетним.

Відвідини величних замків і палаців Острога, Вишнівця, Тернополя, Бучача, огляд скульптур геніального Пінзеля та відвідування Острозької Академії можна буде підкріпити гармонійним уживанням не менш аристократичних напоїв — вишуканим кальвадосом, ароматним коняком чи збавливим лікером.

Бровари, КиївОстрогБучачТернопільВишнівецьБровари, Київ

Програма туру

1-й день.

07:00
Збір групи в Броварах (Укртелеком)
07:15
Збір групи в Києві, ст.м «Лісова» (біля виходу з метро в напрямку Києва)
07:40
Збір групи в Києві, ст.м «Шулявська» (біля танку)
12:30
Приїзд в м. Острог.

Невеличке нині місто відіграло величезну роль в історії нашої держави. В XVI столітті воно було неформальною столицею України.

Тут вперше відчинив двері вищий навчальний заклад — оповита легендами Академія (1576р.), а Іван Федорович надрукував шедевр друкарського і графічного мистецтва — знамениту Острозьку Біблію (1581р.).

Найбільший розквіт міста пов'язаний з князями Острозькими — Василем і його сином Костянтином-Василем — володарями незлічених багатств, найбагатшим і найвпливовішим родом у тодішніх Україні та Білорусі.

Очолюване Василем військо у 1514 році під Оршею завдало найдошкульнішої поразки московитам за часів Середньовіччя, а його син спричинився до створення Академії, запрошення І.Федоровича і зібрання фундаментальної бібліотеки; під орудою італійця П. Спередніно перебудовано Острозький замок в один з найкращих на той час на вітчизняних теренах.


Пам`ятки національного значення:

В краєзнавчому музеї (в одній з башт замку) можна дізнатися про минувшину славетного міста, діяння князів Острозьких, запаморочливу історію життя Чорної Княгині Гальшки Острозької...

Не менш захоплюючою є мандрівка відродженою за часів Незалежності Острозькою Академією.

Під втаємничену атмосферу спудейської обітелі варто пройтися келіями колишнього костелу капуцинів, спуститися у заплутані підвальчики і підземелля університету, оглянути конспект спудея XVI століття, ознайомитися з колекцією стародруків, зокрема, Острозькою Біблією...

14:00
Обідня перерва

14:30
Виїзд до Бучача.

18:00
Екскурсія (+дегустація) знаменитим Бучацьким коньячним заводом (ПрАТ «Галіція дистилері»).

Заснований 2001 року, нині він один з лідерів спиртової галузі України, а його коняки та кальвадоси завдяки високій якості користуються величезною популярністю в Україні.

Додамо, що це єдине (!) заводське виробництво кальвадосу в нашій державі.

Оглянемо це вельми просунене за українськими мірками підприємство, що працює на найсучаснішому обладнанні; побачимо процес дистиляції, а після екскурсії ще й посмакуємо на відкритій дегустації у спеціальній залі.

На дегустації скуштуємо 7 різних напоїв — яблучний, грушовий, сливовий кальвадоси, коняки Бучач і Грінвич, фруктові дистиляти...

21:00
Поселення в готель. Вільний час.

2-й день.

07:30-08:20
Сніданок у готелі.
08:30
Старовинний Бучач добре відомий своїми чисельними пам`ятками. Але ще більш його прославили дві легендарні постаті — скульптор Йоган Пінзель(1707-1761) — досі недооцінений по достоїнству в Європі геніальний зодчий, та лауреат Нобелівської премії — письменник Агнон (1888-1970), що був зображений на національній валюті Ізраїля в 50 шекелів...

Під деревом “Золота липа”, яке частково збереглося й донині, був підписаний знаменитий Бучацький мирний договір між Туреччиною і Річчю Посполитою 1672 року, внаслідок якого козацька держава отримувала автономію у складі Блискучої Порти...

На екскурсії містом пройдемо повз старовинними затишними будиночками, найпотаємнішими стежками містечка, що розташувалося обабіч тихої Стрипи.

Ми побачимо найгарнішу (без перебільшення) ратушу України, яку у XVIII столітті витворили Пінзель і архітектор Меретин, оглянемо мальовничі фрагменти замку на найвищій точці міста, прогуляємося вуличками, де задовго до нас бешкетував майбутній нобелівський лауреат Шмуель Йосеф Галеві Чачкес (згодом Агнон).


Пам`ятки національного значення:

У двох останніх храмах збереглися роботи знаменитого Пінзеля.

13:00
Приїзд до Тернополя.

“Міст багато, файне одне”. У свій час “Брати Гадюкіни” прославили обласний центр, виконавши пісню “Файне місто Тернопіль”, яка наразі стала неофіційним гімном цього затишного міста.

І хоча під час ІІ світової нацисти і радянські війська значно пошкодили архітектуру Тернополя, втім і зараз є на що подивитися.

Є тут перебудований колишній замок зі своїми підземеллями, величний костел домініканців (нині кафедра греко-католиків), церква Різдва Христового початку XVIІ століття з вражаючими своєю товщиною стінами, Надставна церква, що застигла над озером...

Під час прогулянки можна оглянути Театральний Майдан і бульвар Шевченка — де 30 років тому — ще за часів СРСР вперше був піднятий і освячений синьо-жовтий стяг...

На продовження теми охочі можуть завітати в історико-меморіальний музей політв'язнів, що виник на місці камер слідчого ізолятора радянських спецслужб, відчути дух тоталітарної репресивної машини.

Цікаво, що одному з гідів музею Ігорю Олещуку 89-й (!) рік.

Під час дегустації у Першій старотарнопільській ресторації “Леліва” (заклад старовинної тернопільської кухні) будуть запропоновані крафтові напої власного виробництва за рецептами “до Совєтів”(тобто до 1939р.) — лікери, настоянки і наливки.

Комбінована дегустація з 9 напоїв (3+3+3) включає в себе екскурсію та лекцію і відбуватиметься у старовинному підземеллі з докладними розповідями про кожен напій.

Вхід у підземелля лише через таємні двері, які не можна розгледіти; їх можуть відчинити лише працівники установи... В ресторані можна буде замовити і обід.

16:30
Виїзд у Вишнівець.
17:30
Екскурсія знаменитим Вишневецьким замком-палацом. У свій час його назвали “малим Версалем”, настільки він заворожував місцевих та гостей.

Вишнівець — родинне гніздо знаменитих князів Вишневецьких, зокрема, засновника Запорозької Січі Дмитра-Байди. У свій час тут були одна з найкращих книгозбірень Східної Європи, шикарна колекція картин та інших творів мистецтва...

Через занепад власників палацу ця творча спадщина поступово розсіялася теренами Європи; частина живопису опинилася в київських колекціях Терещенків і Ханенків...

Ще один слід між Києвом і Вишнівцем проглядається століття тому, коли легендарний київський архітектор Владислав Городецький у 20-х роках минулого сторіччя відновлював славнозвісний палац.

В теперішній архітектурі палацу, до якої прислужився видатний зодчий, поєднані риси пізнього бароко і класицизму.

Підприємливий письменник Оноре де Бальзак приторговував звідси лісом до Європи.

Позаду палацу причаїлася Вознесенська церква, зведена далекого 1530 року, як усипальниця Вишневецьких. На жаль, у радянський період все підземелля було перекопано у пошуках княжих скарбів; не пошкодували й останків знаменитого роду.

18:30
Повернення додому
23:30
Приїзд в Київ.
У вартість входить:
  • Переїзд комфортабельним автобусом;
  • Екскурсія по м. Тернопіль;
  • Екскурсія по м. Бучач;
  • Проживання в готелі;
  • Сніданок в готелі;
  • Екскурсійне супруводження 1 та 2 день подорожі;
До вартості не входить:
  • Екскурсія в Острозький замок - 55 грн;
  • Екскурсія в Острозьку Академію - 55 грн;
  • Екскурсія з дегустацією у Бучачі - 200 грн;
  • Дегустація в Тернополі (Леліва) - 150 грн;
  • Обід (Леліва) - 75 грн;
  • Екскурсія у Вишнівецький палац - 90 грн.

*У програмі можливі зміни

В турі ми відвідаємо: 14 пам'яток

Увага: Місця в автобусі розподіляються автоматично, по мірі прийняття замовлення. Туристична компанія не несе відповідальності за можливі затримки на дорогах та погодні умови. Діти до 5 років безкоштовно (без надання окремого місця в автобусі та обіду).

Відгуків поки нема

1
2
Перегляньте схожі тури